Nácvik měla „na povel“ vedoucí skladby a zkušená cvičitelka Alena Handlová z TJ Sokol Zlín, která dokázala zorganizovat mládež na parketu tak, aby byl „cirkus“ opravdu pouze v názvu skladby.

„Po rytmickém úvodu skladby zazněly známé melodie z televizního seriálu Cirkus Humberto a cvičenci v červenobílých trikotech předvedli kotouly plavmo, stojky na hlavě i přemety stranou. Jako náhrada za žíněnky, překážky i další nářadí jim posloužil rinoset – měkká modrožlutá skládací podložka, kterou má každá cvičební jednotka této sletové skladby. Ve druhé části vystoupení se vždy čtyři rinosety složí dohromady a skupiny na nich cvičí společně,“ upřesnila cvičitelka Iva Mráčková.

„To skládání nám moc rychle nejde,“ přiznala jedna z dívek v bílé sukýnce. Totéž si myslí i vedoucí cvičitelka a část se skládáním rinosetů nechá několikrát opakovat. „Doladit jsme museli také závěr, ale po více než hodinovém nácviku už všichni přesně vědí, kam se postavit a co v které chvíli udělat,“ těší Handlovou. „Věřím, že jak nyní v sobotu na krajském sletu, tak na všesokolském sletu to všichni zvládnou,“ dodala vedoucí skladby.