Do sezony nastoupil i přesto, že neabsolvoval patřičné tréninkové dávky. Dnes však ví, že to nebylo nejlepší řešení.

„Kdybych se měl rozhodovat znovu jak postupovat, nejdřív bych pořádně potrénoval a do zápasů bych naskočil až v lepší formě. Poučil jsem se," přiznává.

V utkáních totiž pocítil, jak mu chybí v nádrži více paliva.

„Fyzicky jsem nestíhal a to pak člověk nedokáže na hřišti ani tak rychle přemýšlet," vysvětluje třiadvacetile­tý Nagy.

Teď už je ale vše jinak. Otrokovický kanonýr stupňuje výkonnost.

„Florbal mě i víc baví, jak se cítím lépe, a také vnímám rostoucí důvěru trenéra Ševčíka. Věřím, že to tímto způsobem bude pokračovat."

Mladší z bratrské dvojice zatím vstřelil ve 14 zápasech Superligy pět gólů. Jeho další branky budou Panteři potřebovat, protože k účasti v play-off jim ještě pár kroků schází. Šanci udělat je mají v následujících třech kolech, ve kterých je čeká nejhorší trio soutěže. V neděli se představí na hřišti posledního Liberce, v sobotu 21. ledna přivítají předposlední Kladno a o týden později zavítají na půdu dvanáctých Pardubic.

„Uděláme všechno pro to, abychom zápasy vyhráli. Chceme se do play-off dostat co nejdřív, abychom v závěru základní části hráli v klidu a mohli se na vyřazovací boje pořádně připravovat," uvedl Nagy.

PANTEŘI CHTĚJÍ V LIBERCI SLOŽIT REPARÁT

V tuto chvíli se s týmem chystá především na nedělní duel v Liberci, v němž chtějí Panteři složit reparát za poslední porážku 2:5 na Spartě. Ta je zase probrala a i trenér Karel Ševčík měl při hodnocení co říct.

„Už během zápasu šlo vidět, že byl zklamaný. Ale už se v tom nemůžeme babrat. Někdy holt přichází i horší zápasy. Věřím, že do utkání v Liberci vkročíme úplně jinak než na Spartě. Tam jsme na začátku byli ještě v autobuse," prohodil.