„Chtěli jsme týmu pomoci, aby se zkušeným koučem dosáhl na co nejlepší výsledek. Bohužel, vše se nakonec mine účinkem,“ neskrývá rozčarování Jarmila Záhorová, členka výkonného výboru zlínského klubu.

„Potřeba změny v nás dozrála po pohárovém semifinálovém zápase s Porubou, kdy jsme začali jednat. Ale vzhledem k předchozím indiciím to nebylo rozhodnutí ze dne na den,“ odmítá.

Již v průběhu sezony totiž mladý trenér několikrát po utkání oznámil, že se nehodlá dál trápit u týmu a vážně zvažuje rezignaci.

„Během úvodních pěti kol to bylo čtyřikrát, naposledy nás svou myšlenkou překvapil po vítězném zápase s Veselím, kdy navíc konstatoval, že rozhodně nenaplní naši tříletou dohodu koncepční práce, což je pro nás zásadní problém,“ poukázala Záhorová a jedním dechem dodala:

„Přestože byly patrné chyby v kaučingu, neustále jsme se Alešovi snažili pomoci. Od začátku jsme věděli, že vše nepůjde hladce a bez chyb, na druhou stranu jsme mu coby nováčkovi dali velkou možnost se etablovat v ženské házené s velmi kvalitním týmem. Bohužel této možnosti nevyužil,“ pokrčila rameny členka výboru.

Dohoda s Antonínem Střelce proběhla rychle, nový kouč měl jen tři dny na rozmyšlenou.

„S kvalitními trenéry je to jako s hráčkami, na trhu jich moc není, neboť většina je pod smlouvou. Pan Střelec byl v dané situaci pro nás nejlepší volbou. Věříme totiž, že dokáže ze stávajícího kádru dostat nejvíce a pomoci mu k úspěchu. Při výběru jsme nemysleli na sebe, ale na hráčky. Při reálném pohledu na potenciál týmu nám bylo jasné, že potřebujeme kvalitního kouče na to, abychom jej dokázali v této sezoně ještě využít pro úspěch zlínské házené,“ zopakovala.

Hráčky si po úterním šoku stěžovaly, že s nimi vedení vůbec chystanou změnu neprodiskutovalo a cítí to jako velký podraz, což je hlavní příčinou současných neshod.

„Možná jsme holky na danou situaci mohli lépe připravit, na druhou stranu jsme je během sezony nechtěli zatěžovat problémy a vnášet do týmu neklid, zvláště když se dařilo. Rozhodnutí o změně v nás dozrálo opravdu až v samém závěru roku. Stále mám za to, že výbor je od toho, aby řešil problémy s chodem klubu a házenkářky, aby co nejlépe hrály na palubovce,“ zdůraznila.

I přes rebelii hráček, které již téměř týden netrénují, nehodlá z nachystané trenérské změny couvnout.

„Ono ani pořádně není kam, neboť varianta návratu trenéra Kořínka není možná, ani jako dočasné řešení,“ odmítá Záhorová a současně přiznává aktuálně tříměsíční skluz ve výplatách hráček.

„Našim závazkům dostojíme, vždy jsme o situaci s hráčkami hovořili, ale v dnešní nelehké době má finanční problémy řada sportovních klubů.“

Jak situace ve zlínské házené dopadne, momentálně nedokáže nikdo odhadnout.

„Holkám jsme řekli plán přípravy na tento týden, který povede trenér Střelec. V případě absencí nebo bojkotu tréninkového procesu či zápasů jsme připraveni ukončit s hráčkami smluvní vztah. Soutěž se budeme snažit dohrát s hráčkami, které budou k dispozici,“ je rozhodnutá členka výboru, kterou zatím žádný z klubů s žádostí o přestup nekontaktoval.

„Nikoho zde nechceme držet na sílu, zvláště kterým dlužíme peníze, nebudeme bránit v přestupu,“ dodala Záhorová.

Čtěte dále: Bývalý trenér Zlína Dušan Poloz přiznává: Je mi ze všeho smutno