Zlínští cyklisté se zviditelnili v kategorii padesátníků. V ní zvítězil Roman Kozubík, který v závodu dlouhém 70 kilometrů, rozloženém do 10 okruhů, zajel čas 1:45:36, druhý skončil se ztrátou necelých 2 sekund Ivo Odvárka, třetí místo obsadil Stanislav Prokeš (Cyklokramo Suchdol nad Odrou, 1:45:38).

,,Závod jsme jeli společně s kategorií čtyřicátníků. Na rovinaté trati, kde byl v každém okruhu na 5. kilometru 500 metrů dlouhý kopec, jsem očekával hodně úniků,“ předpokládal Roman Kozubík.

O první únik se pokusil v kopci na 30. kilometru jeden čtyřicátník.

,,Já jsem za ním vyrazil, ale po 5 kilometrech nás hlavní skupina dojela. Ovšem hned záhy se do úniku znovu se čtyřicátníkem dostal týmový kolega Ivo Odvárka. Peloton se je snažil dojet, já jsem však na čele hlavní skupiny narušoval pravidelné tempo. Ale ani tento únik nebyl klíčový,“ upozornil Kozubík.

Ironmany v Kalmaru a Kodani, Ultraman v račicích, Petr Vabroušek
Petr Vabroušek během 9 dnů absolvoval dva Ironmany ve Skandinávii

,, Závod se rozhodoval až v posledním kopci 5 kilometrů před cílem, kdy nás v hlavní skupině zůstalo už jenom 11. Mírně vpředu byli čtyřicátníci Petr Zatloukal ze Suchdolu nad Odrou a Petr Žákovský z Frýdku-Místku. Po vyjetí kopce už nás ve skupině zbylo jenom 5. Z padesátníků jsem tam byl já a Stanislav Prokeš. Ivo Odvárka nabral menší ztrátu. Když to Prokeš zjistil, tak se staral o tempo skupiny a dělal všechno proto, aby nás Odvárka nedojel. Tomu se to však podařilo. O osudu závodu tak definitivně rozhodl až závěrečný spurt. V něm jsem byl relativně odpočinutý a proto nebylo těžké ho mezi padesátníky vyhrát. V cílové rovince pak Odvárka přespurtoval i Prokeše,“ upozornil Roman Kozubík.

V Petřvaldu se ještě dařilo i dalšímu matadorovi FORCE KCK Zlín Vladimíru Baťovi, který v mužské kategorii nad 66 let v 50 kilometrovém závodu vybojoval díky času 1:18:16 stříbrnou příčku, čtvrtý v této kategorii skončil Zdeněk Orner (1:19:37).

Na Karvinsku si ještě zazávodili dva cyklisté FORCE KCK Zlín. V kategorii čtyřicátníků skončil Kamil Hastík (1:47:53) jedenáctý a David Zatloukal (1:54:33) osmnáctý.