Na šampionátu se nejprve bojovalo o cenné kovy v sedmnáctikilometrové časovce, která se jela na trati mezi Volyní, Doubravicí, Česticemi, Dřešínem, Radkovicemi, Vacovicemi, Krušlovem a Nahořany. V jízdě proti chronometru získal v kategorii třicátníků Michal Hradil bronzovou medaili a mezi šedesátníky skončil Josef Slezák rovněž na třetím místě.

 ,,Na mistrovskou časovku jsem se nijak speciálně nepřipravoval. Po projetí trati autem před závodem jsem ale věděl, že bude hodně náročná,“ uvědomoval si Michal Hradil.

Profil časovky byl náročný.

 ,,Hned po startu se začalo stoupat. Mě se však dařilo držet vysoké tempo a úplně se nezahltit. V následném jediném sjezdu jsem se snažil získat rychlost. V další pasáži jsem však několik sekund ztratil. V tomto úseku bylo totiž výhodou mít speciální časovkářské vybavení, které já nemám. Nicméně časovka měla pořád stoupavý charakter. Nejtěžší kopec byl na 12 kilometru. V tomto úseku jsem měl před sebou jednoho soupeře. Proto jsem měl motivaci ho dojet. V cíli jsem pak na druhého v pořadí Pavla Jelínka ztrácel jenom 17 sekund.  Vítězný excelentní časovkář Tomáš Kotrlík podle předpokladů potvrdil roli největšího favorita,“ uznal Michal Hradil.

V následném silničním kritériu se o největší úspěch zlínských barev postaral Ladislav Pelc. Jeden z lídrů formace FORCE KCK Cykloteam Zlín vybojoval v kategorii šedesátníků titul mistra republiky. Úspěšný byl i Jiří Hradil, který obsadil v kategorii třicátníků bronzovou příčku. Bronz bral také Tomáš Galuška ve společnosti padesátníků.

,,Kritériu se jelo na 18 kol. Průjezd každým kolem se bodoval 1 bodem, průjezd každým třetím kolem 5, 3, 2 a 1 bodem. Poslední kolo se bodovalo dvojnásob,“ vysvětloval kritéria Ladislav Pelc.

 Ten cestu za titulem začal už v lednu při týmovém soustředění na Mallorce.

,,Na začátku března jsem další potřebné kilometry najížděl v Poreči. V Chorvatsku jsem navíc testoval nové materiály FORCE. V polovině března ale moji přípravu narušil koronavirus. Potom jsem až do června netušil, kdy začne sezona. V tomto období jsem zvolil hlavně s Daliborem Kmentou individuální tréninky,“ prozradil Pelc.

 Jeden z lídrů zlínské formace ale nedokázal odhadnout, jakou bude mít ve Vimperku formu. Před šampionátem si totiž zazávodil jenom ve dvou časovkách a dvou silničních závodech.

 ,,Na jihu Čech jsem se však hned po startu za podpory týmových kolegů probojoval na čelní pozice a udával jsem tempo. Před každou bodovačkou jsem se snažil být aktivní. Navíc jsem během závodu hledal ideální stopu do poslední zatáčky, abych měl v posledním spurtu výhodu. To se mi také podařilo. V posledním kole jsem totiž díky výhodné pozici v závěrečném spurtu vybojoval titul českého šampióna,“ radoval se Pelc, který mistrovský dres věnoval k pětapadesátým narozeninám manažerovi stáje KCK FORCE Cykloteam Zlín a zároveň také tréninkovému sparingpartnerovi a kamarádovi Daliborovi Kmentovi.    

VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ REPUBLIKY AMATÉRŮ V SILNIČNÍ CYKLISTICE 2020:

ČASOVKA JEDNOTLIVCŮ V NAHOŘANECH (17. kilometrů):

Muži 30 – 39 let:

1. Tomáš Kotrlík (Lawi Stars Giant) 30:00

2. Pavel Jelínek (Slavia Praha) 31.54

3. Michal Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 32:11

Muži 40 – 49 let:

1. Zdeněk Drábek (DZ BEX Cycling Team) 29:29

26. Kamil Hastík (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 35:46

Muži 50 – 59 let:

1. Jan Bryxi (Stark Cycling Team) 31:55

12. Tomáš Galuška (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 35:28

Muži 60 – 69 let:

1. Radoslav Krummer (Slavia Karlovy Vary) 35:12

2. Oldřich Míček (Suchdol nad Odrou) 35:25

3. Josef Slezák (FORCE KCK Cykloteam Zlín) 35:42

KRITÉRIU VE VIMPERKU:

Muži 30 – 39 let:

1. Martin Boural (CT Weber)

2. Tomáš Čer (Cyko tým Havířov)

3. Jiří Hradil (FORCE KCK Cykloteam Zlín)

4. Michal Hradil (FORCE KC K Cykloteam Zlín)

Muži 40 – 49 let:

1. Miroslav Jiřička (Litvínovice)

18. Kamil Hastík (FORCE KCK Cykoteam Zlín)

Muži 50 – 59 let:

1. Jan Bryxi (Stark Cycling Team)

2. Jiří Halamka (CK Kramolín)

3. Tomáš Galuška (FORCE KCK Cykloteam Zlín)

Muži 60 – 69 let:

1. Ladislav Pelc (FORCE KCK Cykloteam Zlín)

2. Pavel Klemla (JK Alika)

3. Karel Krejčí (Chomutov)

7. Josef Slezák (FORCE KCK Cykloteam Zlín).