Cenný úspěch si připsal Pavel Ovesný (Snow§Bike Valašské Klobouky). Ten vyhrál v 136kilometrovém závodě v čase 3:39:38 kategorii čtyřicátníků. Druhý mezi nimi dojel Stanislav Špiler (C. K. Pemap, 3:43:29), třetí skončil Petr Zatloukal (Cyklo Bartl Bruntál, 3:44:06).

Ovesný se v průběhu závodu cítil velmi dobře. Teplé počasí mu vyhovovalo. Rovněž se mu vyplatilo, že v týdnu vynechal těžké tréninky a víc odpočíval. Líbila se mu také organizace i trať s kvalitním asfaltem a delšími stoupáními. Ta zpočátku vedla z Přerova po rovině do Bystřice pod Hostýnem. Odtud následoval první velký kopec na Tesák, kde byla horská prémie.

Holešovman 2021
Prvenství v Holešovmanovi vybojovali Radoslav Šíbl a Helena Kotopulu

,,Na Tesáku se startovní pole začalo dělit na menší skupinky. Tento scénář se opakoval i po výjezdu na Troják a Hadovnu, kde jsem se pořád držel v čelní skupině. Po sjezdu na Rusavu následoval další výjezd na Grapy, kde už jsem v nejprudším stoupání nestačil čelit tempu silných soupeřů a začal jsem ztrácet kontakt se špicí závodu. Nicméně po sjezdu z Hostýna na občerstvovačce v Prusinovicích jsem se do vedoucí patnáctičlenné skupiny vrátil,“ zavzpomínal Pavel Ovesný na nejtěžší pasáže v závodu.

Pro něho pak bylo klíčové, že z Prusinovic jel vpředu s nejlepšími cyklisty.

,,Ve zbytku závodu už na trati nebyly žádné prudké kopce. Proto bylo důležité pohlídat si nástupy a pokusy o únik. To se mi také celkem dařilo,“ pochvaloval si cyklista z Valašských Klobouk.

Rozhodující momenty nastaly několik kilometrů před cílem. To se vydařil nástup Martinovi Helcelovi z Havířova, na který nikdo nereagoval. Podobný kousek se záhy povedl i Davidovi Bártkovi z formace Amenity Extrem sport Team. Helcel ovšem bojoval v kategorii třicátníků a Bártek v hlavní mužské kategorii do 29 let. Já jsem v závěrečném spurtu dojel v absolutním pořadí čtrnáctý, ale vyhrál jsem kategorii čtyřicátníků,“ radoval se Pavel Ovesný, který si tak o to víc po závodě užíval týden dovolené, kdy se věnoval svým dětem Pavlínce a Matějovi.