Mezi třicátníky byli úspěšní i jeho kluboví spolujezdci. Michal Hradil obsadil v čase 2:26:36 bronzovou pozici a Jiří Hradil skonči čtvrtý (2:26:38). Zvítězil Pavel Grässle z formace Bikecentrum Olomouc (2:25:25).

,,V těžkém závodu s šesti dlouhými stoupáními jsem se i ve velké konkurenci cítil dobře a bez problémů jsem se držel v hlavním poli,“ prozradil Jiří Slavík.

Ten také přiznal, že únik okolo čtyřicátého kilometru Pavla Grässele nevypadal zpočátku nebezpečně.

,,Brzy jsme si však s týmovými kolegy uvědomili, že jsme mu nechali příliš prostoru. A když jsme ho nestihli po nájezdu do třetího kola dojet, tak jsem se ho vydal stíhat sám. Dostihnout se mi ho ale už nepodařilo,“ konstatoval i se ziskem stříbrné medaile však spokojený Slavík.

 Medaili v silničním závodu získal také Ivo Odvárka. Ten bral mezi padesátníky 54,5kilometrovém podniku za čas 1:39:13 třetí příčku. Vyhrál Josef Vejvoda Sparty Praha, před Petrem Novákem z Vysokého Mýta (oba 1:39:12).

,,Hromadný pád na třetím kilometru výrazně ovlivnil průběh závodu. Pádu se totiž vyhnulo jenom šest cyklistů. Já jsem byl mezi nimi. Proto jsem se probojoval do čela a vpředu jsem zůstal až do čtyřiapadesátého kilometru, kde foukal protivítr. V tomto úseku jsem zůstal na špici. Moji největší soupeři tak měli lepší výchozí pozici do závěrečného spurtu. V něm byli Vejvoda i Novák lepší,“ letmo upozornil na klíčové momenty Ivo Odvárka.    

Na severu Moravy se představili ještě tři reprezentanti zlínského FORCE KCK Cykloteamu. V kategorii čtyřicátníků dojel Tomáš Galuška devětadvacátý a Milan Sedlář pětačtyřicátý. Radomír Zvoníček po hromadném pádu nedokončil závod mezi padesátníky.

V Suchdolu nad Odrou se jelo také amatérské mistrovství republiky v silniční časovce jednotlivců. Její trať měřila 19,8 kilometru. V ní dosáhl na nejlepší výsledek mezi šedesátníky Ladislav Pelc, který vybojoval časem 28:46 bronzovou medaili. Jiří Slavík (27:25) skončil mezi třicátníky čtvrtý. V kategorii padesátníků vybojoval Josef Slezák díky času 28:06 rovněž čtvrté místo. Ve společnosti čtyřicátníků obsadil Tomáš Galuška sedmatřicátou pozici (29:38).

 ,,Letos se mi v časovkách dařilo.  Uspět na mistrovství republiky je ovšem velmi těžké. Do jízdy proti chronometru v Suchdole nad Odrou jsem samozřejmě dal obrovské úsilí. Přesto to stačilo pouze na čtvrté místo. Na mém výkonu se pravděpodobně projevila tréninková pauza, kdy jsem byl těsně před šampionátem s rodinou na dovolené.

Nicméně i se čtvrtou příčkou jsem spokojený. Vždyť mezi třicátníky byla na startu spousta časovkářských specialistů. Jenom škoda, že na pobyt na bedně mi chybělo patnáct sekund,“ mírně přece jenom zalitoval jeden ze zlínských účastníků mistrovské časovky Jiří Slavík.