V Suchdolu nad Odrou dosáhl v závodu dlouhém 56 kilometrů, rozloženém do dvou okruhů, času 1:40:19. Druhé místo obsadil ve stejném čase domácí Stanislav Prokeš, na bronzové příčce dojel se ztrátou 5 minut a 15 sekund Martin Pecha (Kilpi Racing Team). Další reprezentant zlínské formace FORCE KCK Cykloteam Tomáš Galuška skončil ve stejné společnosti v čase 1:48:31 čtvrtý.

,,Na osmadvacetikilometrovém okruhu byly dva velké čtyřkilometrové kopce,“ upozornil Ivo Odvárka.

Jeho kategorie padesátníků jela společný závod s juniory a čtyřicátníky.

,,V průběhu závodu se na čele postupně vytvořila pětičlenná skupina. V ní jsem byl já, dva junioři a cyklisté z klubu Cyklokramo Suchdol nad Odrou čtyřicátník Josef Martiňák a Stanislav Prokeš z mojí kategorie padesátníků,“ prozradil Odvárka.

,,Josef Martiňák se snažil několikrát týmově pomoct Prokešovi. Tím, že pro něho jel vysoké tempo. I když to bolelo, v této skupině jsme dojeli až téměř do konce závodu. V závěru Martiňák ještě pro svého kolegu rozjel spurt. Mě se však jako nesprinterovi podařilo Prokeše přespurtovat a proto jsem kategorii padesátníků vyhrál,“ potěšil Ivo Odvárku triumf v tradičním závodu ve Slezském poháru.

V Suchdolu nad Odrou se podobně dařilo i Josefovi Slezákovi. Další nositel barev FORCE KCK Cykloteam Zlín vybojoval první místo v kategorii mužů 60 – 65 let, když na stejně dlouhé šestapadesátikilometrové trati zajel čas 1:50:53.

Druhý mezi nimi byl se sekundovou ztrátou Milan Novák (Yogi Racing), třetí byl domácí veterán ze Suchdolu nad Odrou Oldřich Míček (1:51:26). Ladislav Pelc (FORCE KCK Cykloteam Zlín) bral za čas 1:57:38 čtvrtou příčku. O prvenství Slezáka rovněž rozhodl až závěrečný spurt.

Posledním zlínským reprezentantem, který si v letošním Dohnalově memoriálu zazávodil, byl Kamil Hastík. Ten dojel mezi čtyřicátníky na desáté pozici.