V závodu Grand Prix Forman v okolí Starého Jičína se nejvíc zviditelnil Ladislav Pelc, který vyhrál kategorii šedesátníků. Druhý v této společnosti skončil Milan Novák (YOGI Racing Ostrava), třetí místo obsadil Oldřich Míček ze Suchdolu nad Odrou.

,,Devětatřicetikilometrový závod byl rozložený do třech okruhů. Já jsem se v něm od startu držel v čelní skupině. V ní jsem šetřil síly na závěrečný těžký výjezd v prudkém stoupání. Tato taktika mi vyšla. V cíli jsem Milana Nováka porazil o osm sekund,“ potěšil úspěch Ladislava Pelce.

Kategorie čtyřicátníků a padesátníků startovaly společně. Zlínský tým mezi čtyřicátníky reprezentovali Dušan Slavík, Kamil Hastík, Pavel Trňáček a David Štícha. Mezi padesátníky si zazávodili Dalibor Kmenta, Ivo Odvárka, Tomáš Galuška, Radomír Zvoníček a Milan Sedlář.

,,Peloton se ve stoupání ve Starém Jičíně hodně dělil a závod byl tak velmi náročný,“ upozornil Dušan Slavík. Ten mezi čtyřicátníky dojel na šesté příčce.

Hlavní kategorie mužů do 29 let a třicátníci ve Starém Jičíně startovali také společně. V tomto závodu se sešla zajímavá konkurence v čele s Jaroslavem Kulhavým, Tomášem Višňovským (oba Česká spořitelna), nebo i polským cyklokrosařem Markem Konwou. Výborně si vedl David Chovanec. Ten v hlavní kategorii obsadil osmou příčku. Tomáš Galuška skončil mezi padesátníky na stříbrné pozici.

Závod Grand Prix Forman byl vyhlášený jako mistrovství Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC) v hromadném závodu.

V redukovaném pořadí pouze pro cyklisty s licencí SPAC tak vybojovali zlatou pozici Tomáš Galuška (kategorie padesátníků) a Ladislav Pelc (kategorie šedesátníků). Na stříbrných příčkách skončili David Chovanec (kategorie mužů do 29 let) a Dušan Slavík (kategorie čtyřicátníků).

V následném Memoriálu Aloise Dohnala v Suchdolu nad Odrou na nejlepší výsledek dosáhl Ivo Odvárka. Ten obsadil mezi padesátníky druhé místo. Tuto kategorii vyhrál Jaroslav Halík (Veloservis Team). Tomáš Galuška mezi nimi dojel se ztrátou 5 minut a 21 sekund třetí.

,,Dvaapadesát kilometrů dlouhý závod se jel na dvou šestadvacetikilometrových okruzích. V každém okruhu byly dvě těžká stoupání. Padesátníci v něm startovali společně se čtyřicátníky a juniory,“ upozornil Ivo Odvárka.

Ten také prozradil, že hned od startu se jelo ostré tempo.

,,Proto bylo potřeba najíždět na první stoupání z přední části pelotonu. A hned první kopec peloton rozdělil. Ve druhém stoupání se vpředu vytvořila šestičlenná skupina složená z juniorů a čtyřicátníků. Já jsem zůstal ve druhé skupině. V ní byli dva čtyřicátníci a z mé kategorie padesátníků ještě Jaroslav Halík. A tak

to vydrželo až do cíle. Závěrečný spurt o prvenství mezi padesátníky jsem však s Halíkem s Veloservis Teamu prohrál,“ popsal klíčové momenty Odvárka.

V ostatních kategoriích skončili David Chovanec dvanáctý, Michal Hradil šestnáctý, Kamil Hastík dvacátý, Pavel Trňáček třiadvacátý, Tomáš Galuška třetí, Milan Sedlář šestý, Radomír Zvoníček třináctý a Ladislav Pelc čtvrtý.