V závodu do vrchu Bystřice – Loučka, který pořádal oddíl cyklistiky TJ TŽ Třinec na nejlepší výsledek dosáhl Ivo Odvárka. Ten v kategorii padesátníků vybojoval časem 23:35 stříbrnou příčku. Josef Slezák v mužské kategorii 60 – 64 let obsadil díky času rovných 27 minut páté místo a Roman Kozubík v kategorii čtyřicátníků dojel do cíle v čase 22:47 na šesté pozici.

Závod startoval v Bystřici na Frýdecko-Místecku (340 m.n.m.). Cíl byl na vrcholu Loučky (834 m.n.m.). Trať byla dlouhá 6,5 kilometru a měla převýšení 493 metrů.

V silničním závodu Grand Prix Forman v okolí Starého Jičína obsadili medailové pozice Jiří Hradil, Roman Kozubík, Ladislav Pelc a Nikola Bajgerová.

Jiřího Hradila v kategorii třicátníků potěšil zisk bronzové příčky.

,,Téměř po celý průběh závodu jsem se šetřil na závěr, protože jsem předpokládal, že se bude rozhodovat až v posledních metrech. To se také potvrdilo. Závěrečný spurt mi vyšel a se ziskem třetího místa mezi třicátníky jsem spokojený. Navíc se Grand Prix Forman jel jako mistrovství Slezského poháru amatérských cyklistů a v něm se mi mezi třicátníky podařilo zvítězit,“ potěšil Jiřího Hradila povedený výsledek na Novojíčínsku.

Z prvenství v hlavní kategorii žen se ve Starém Jičíně raduje Nikola Bajgerová.

VÝSLEDKY SILNIČNÍHO ZÁVODU GRAND PRIX FORMAN 2022:

Muži do 29 let: 1. Marek Konwa (Polsko), 23. David Chovanec (FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži do 39 let: 1. Petr Swaczina (CK Feso Petřvald), 2. Ondřej Zelený (Decathlon czech cycling team), 3. Jiří Hradil, 7. Michal Hradil (oba FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži do 49 let: 1. Zdeněk Drábek (DZ BEX cycling team), 2. Petr Zatloukal (Cyklo tým Havířov), 3. Roman Kozubík, 20. Kamil Hastík (oba FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži do 59 let: 1. Milan Onderka (Yogi Racing Ostrava), 4. Ivo Odvárka, 6. Tomáš Galuška (oba FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži 60 – 64 let: 1. Milan Novák (Yogi Racing Ostrava), Ladislav Pelc (FORCE KCK Cykloteam Zlín), 3. Robert Skřeček (Cycling Brno), 5. Josef Slezák (FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Muži nad 65 let: 1. Pavel Daněček, 5. Zdeněk Orner (FORCE KCK Cykloteam Zlín).

Ženy do 39 let: 1. Nikola Bajgerová (FORCE KCK Cykloteam Zlín), 2. Kateřina Nosková (CK Orlík Orlová), 3. Markéta Huráčová (CK Feso Petřvald).