Ďáblové si v závěrečných dvou kolech soutěže poradili s Uherským Brodem a v prodloužení také s Rollerem Brno. Zlínský tým skončil v tabulce druhý a nyní se už těší na čtvrtfinále play off, ve kterém vyzve Kladno.

UHERSKÝ BROD – DEVILS ZLÍN 6:8 (1:4, 2:0, 1:2, 2:2)

Hosté nastoupili do utkání s hokejovým mistrem světa Karlem Rachůnkem a ten byl hlavním strůjcem vítězství zlínského celku. Ďáblové se ujali v šesté minutě vedení po trefě Goiše. Za patnáct sekund domácí Haring skóre srovnal na 1:1, ovšem ještě do konce úvodní čtvrtiny šel hostující kolektiv do tříbrankového trháku. Slovácký tým stačil ve druhé části stav korigovat na 3:4, ale od třetího dějství střetnutí už si Zlín neustále udržoval minimálně dvougólový náskok. „O osudu duelu rozhodl začátek krajského derby. V první čtvrtině jsme však inkasovali dva sporné góly. Později jsme hru v poli vyrovnali, v koncovce bylo ovšem produktivnější družstvo ze Zlína,“ smutně po dramatickém souboji konstatoval hrající kouč Uherského Brodu Jan Heča. „Podali jsme disciplinovaný výkon. Tahouny kolektivu byli brankář Vala a zejména Karel Rachůnek, jenž domácí sužoval častou střelbou a který pro své spoluhráče vytvářel spoustu šancí,“ chválil svoji posilu vedoucí družstva hostů Edvard Salát.

Branky: Haring 2, Kartůsek 2, Heča, Kotačka – Goiš 3, Rachůnek, Petr Veselý, Vodák, Zámorský, Ševčík. Devils Zlín: Vala – Haloda, Vodák, Ševčík, Rachůnek, Novák, Zámorský, Goiš, Provazník, Petr Veselý.

DEVILS ZLÍN – ROLLER BRNO 4:3v prodl. (1:0, 1:0, 1:1, 0:2 – 1:0)

Domácí družstvo posílené o Vozdeckého a Zachu vedlo už 3:0. Hostující Patrik Šebek však hattrickem skóre srovnal na 3:3. Vítězný gól pro Zlín tak musel zařídit ve druhé minutě prodloužení Vodák. „Soupeř hrál dobře v defenzivě a chytře trestal naše chyby. Mému kolektivu také chyběla střelba. Výhra je proto pro nás nakonec dílem štěstí,“ uznal Edvard Salát.