UHERSKÝ BROD – DEVILS ZLÍN 7:5 (2:1, 0:1, 3:3, 2:0)

V regionálním derby nastoupil Zlín prakticky bez všech opor. Hostům chyběli gólman Kašík, ale také Zámorský, Holík, Veselý, Vozdecký, Filip Čech, Šenkeřík, Jurík i Novák. Šanci proto dostali vesměs junioři. Přesto se zlínský kolektiv ujal po góly Janeby v šesté minutě vedení 1:0. Do konce první čtvrtiny ovšem Heča a Vaněk otočili vývoj skóre ve prospěch Uherského Brodu. V průběhu druhé části ale Zlín srovnal stav Janotou na 2:2 a ještě na začátku čtvrtého dějství to bylo 5:5. Ve 42. minutě však vsítil vítěznou branku slováckého celku po pěkné kombinaci Krchňáček. Devět sekund před koncem pak ještě znovu Heča při power play definitivně sedmou trefou podtrhl tříbodový uherskobrodský zis­k.

„V utkání nám prakticky už o nic nešlo, protože jsme měli druhou příčku před střetnutím už jistou. Naši mladíci však odehráli důstojnou partii, ovšem z výhry se nakonec radoval zkušenější kolektiv," konstatoval trenér Zlína Jiří Suhrada.

Branky Devilsu Zlín: Jar. Janeba ml., Janota, David Hrazdíra, Goiš, Dalajka. Sestava: Stojar – Vodák, Haloda, Janota, Buchta, Goiš, Ševčík, Urbanec, Jar. Janeba ml., David Hrazdíra, Dalajka. (hot)