„Začali jsme dobře, bohužel domácí nás v prvním setu rychle dotáhli. Během celého zápasu jsme však nedokázali vyprodukovat větší tlak na servisu, zatímco domácím se série dařily úspěšně a my jsme se jim pak nedokázali ubránit,“ uvedl zlínský kapitán Michal Čechmánek.

Jeho slova potvrdil také kouč Fatry Přemysl Obdržálek. „Domácí nás v každém setu zatlačili servisem, čímž nás přehráli,“ prohlásil.

Zatímco Moravané museli skousnout další porážku, příbramští Kocouři se v letošní sezoně dočkali premiérového vítězství. „Věděli jsme, že po těch dvou předchozích nezdarech tento zápas musíme zvládnout. Ze začátku jsme hráli trochu nervózně a rozpačitě, ale poté jsme skvělým servisem našeho kapitána a ostatních hráčů ztrátu dohnali. Po otočce a vyhraném prvním setu to z nás trochu spadlo, začali podávat lépe všichni naši hráči a došli jsme si v poklidu pro první bod. Ve třetím setu nám opět maličko ujel začátek, ale výborný servis a obrana rozhodlo o tom, že bereme tři body,“ zhodnotilo nedělní duel příbramské libero David Juračka.

Spokojený byl i domácí trenér Martin Kop.

„Začali jsme nervózně, protože jsme věděli o důležitosti utkání a potřebovali jsme proti Zlínu vyhrát. Potom jsme hráli, co jsme si řekli, drželi jsme taktiku na servisu, šikovně a pečlivě jsme si připravili a uhráli bodovky. Ve druhém setu jsme se výrazně zlepšili a náš výkon šel celkově nahoru. Na servisu tlačili i ostatní, nejen Böhm. Doufám, že tento výkon nás povzbudí do dalšího kola,“ pravil Kop.

Moravané v nedělním střetnutí vzdorovali pouze v prvním setu, v jehož průběhu si dokonce vypracovali čtyřbodový náskok. Příbramští ho ale zlikvidovali, od stavu 20:21 uhráli pět míčů v řadě a udělali tak první důležitý krok k úspěchu. Tím se uklidnili a ve zbylých dvou sadách už na palubovce zcela dominovali. Ovládli je jasně 25:15, respektive 25:19 a po necelé hodině a půl tak ve sportovní hale mohla propuknout vlna euforie. Příbram tak má na kontě čtyři body a posunula se na šesté místo. Zlín je nadále poslední, když nezískal žádný bod ani set.

Uniqa extraliga volejbalistů, 3. kolo 

Příbram - Fatra Zlín 3:0 (21, 15, 19)

Nejvíce bodů: Böhm 16, Kriško 14 – Vašíček 7, Čechmánek, Navláčil a Adamec 6. Rozhodčí: Kvarda, Kořenek. Diváci: 711.

Příbram: Fifer, Böhm, Safonov, Kriško, Kuchař, Polák, libero Juračka. Střídali: Hulpach, Trojanowicz, Suda, Rosenbaum.

Zlín: Navláčil, Lamri, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Viceník. Střídali: Šulc, Motyčka, Kozák.

Další výsledky 3. kola: Liberec – Beskydy 3:0, Odolena Voda – Ústí nad Labem 1:3, Karlovarsko – Lvi Praha 3:0. Předehráno: Brno – Kladno 3:0, Ostrava – České Budějovice hraje se v pondělí 21. října v 19.20.