„V dusném počasí špatně větrané haly bohužel Mirek po základní části odpadl a finálové boje musel se mnou odehrát mladý Tomáš Horák. I přesto jsme dosáhli na historický úspěch v podobě postupu ze skupiny,“ radoval se zlínský Ludvík Písek.

Zlínskému výběru k tomuto kroku pomohly i úvodní komplikace mistrovské Svitávky, která musela pro zranění duel skrečovat.

„Sice jsme podlehli favorizovanému Steninu, ale poté uhráli povinné výhry a body. Bohužel byly vykoupeny zdravím Mirka,“ zalitoval Písek.

O třetí místo nastoupili Zlínští proti domácímu mužstvu Grosskoschenu.

„Soupeř uspěl dobrou taktikou, prakticky nám nepůjčil míč a my padli 1:3. I přesto jsme odjížděli spokojení, neboť jsme o jednu příčku posunuli klubové maximum ze svěťáku,“ těší zlínského brankáře.

Slibná forma posledních týdnů vlévá do žil zlínského prvního týmu před vrcholem sezony optimismus a sebevědomí.

„Před posledním extraligovým kolem již máme téměř jistý postup do republikového finále z druhé příčky, kde se navíc pokusíme zaútočit na titul a postu na mistrovství světa. To je po loňském stříbru velká výzva. Stejně jako o týden později uspět, a třeba získat některou medaili na dalším turnaji světového poháru v Německu,“ dodal odhodlaně zkušený sálový cyklista Ludvík Písek.