,,Jedná se o třídenní extrémní triatlon. První den se v něm bude plavat 10 kilometrů a pojede se 167 kilometrů na kole. Druhý den nás čeká 267 kilometrů cyklistiky a třetí den pak 84,5 kilometru běhu,“ představil náročný závod Ironman z Malenovic.

Vabroušek o Ultramanoví ví už patnáct let.

,,Ovšem vzhledem k jeho náročnosti jsem se ke startu v něm dlouho odhodlával. Kvalifikovat se do něho už nebyl takový problém. Pořadatelé si totiž účastníky vybírali podle dosavadních výsledků na Ironmanech, ultramaratonech a dalších extrémních závodech,“ vysvětlil kritéria reprezentant klubu Titan Trilife Zlín.

Ten se na start na jihovýchodě USA speciálně připravoval celou zimu.

,,Bylo to kompletně v domácích podmínkách. V rámci časových možností jsem se snažil prodloužit své obvyklé tréninkové distance. Nejdelší tréninky byly 8,5 kilometru plavání v padesátimetrovém bazénu, 6 hodin na cyklotrenažeru doma ve sklepě a 2,5 hodiny běhu po cyklostezce směrem na Kroměříž a zpět,“ prozradil Petr Vabroušek.

V Ultramanovi se představí 45 triatletů. Ty po tři dny čekají náročné podmínky.

,,V Orlandu je v současném období kolem pětadvaceti stupňů. Fouká tam ale silný vítr, což bude v kombinaci s kopcovitým profilem tratí hodně nepříjemné,“ hlásí poznatky o prostředí, kde se na Floridě koná závod železný muž z Malenovic.

 Vabroušek však bude dobře připravený, nicméně v průběhu Ultramana se bude učit od zkušenějších soupeřů. Samozřejmě, že nepodcení ani důkladnou regeneraci.

,,Klíčové pro dobrý výsledek je doplňování energie a spánek. Od sponzora budu mít také k dispozici Normatec nohavice pro lymfatickou masáž nohou. Navíc máme od pořadatele po každé etapě v cíli zajištěnou další důkladnou masáž,“ těší se do USA malenovický Ironman.

A s jakým záměrem do závodu půjde?

,,Chci v něm získat maximum zkušeností. Samozřejmě také vybojovat co nejlepší výsledek. Tím by bylo s taktikou postavenou na optimálním úsilí a tempu bez ohledu na soupeře umístění do třetího místa. A v neposlední řadě bych se chtěl kvalifikovat na listopadové mistrovství světa Ultranman na Havaji,“ svěřil se svými plány těsně před odletem na Floridu Petr Vabroušek.