Jen v koutku duše věřila trenérská dvojice Boršický – Cileček, že by děvčata mohla v derby uspět, neboť na rozdíl od kompletního soupeře jim scházela trojice Brandová, Huráňová, Remešová. „Holky ale nastoupily s chutí a touhou odčinit poslední výpadek s Plzní. Od prvních minut byly ve vedení. Základem úspěchu byla výborná obrana v čele s gólmankou Tobiášovou, v útoku držela střelecký prapor Varhaníková, s 12 góly nejlepší střelkyně zápasu,“ chválil kouč Jiskry Štefan Boršický.

Jeho svěřenkyně po změně stran vedly až o pět gólů, ale statečně bojující zlínský tým dokázal šest minut před koncem manko téměř smazat. „V závěru jsme však prokázali lepší psychickou odolnost a utkání dotáhli zaslouženě do vítězného konce. Pochvalu si za bojovnost a nasazení zaslouží celý tým,“ dodal Boršický.

Rozladěna výkonem a hlavně přístupem hráček byla zlínská trenérka juniorky Renata Gerychová: „Nevím, jestli jde na holky jarní únava, ale zápas odflákly. Nemyslím, že by soupeře podcenily, ale asi v době maturit a jiných testů jsou myšlenkami úplně jinde než na házené.“

Nečekaně velké problémy dělalo Zlínu překonat brankářku Tobiášovou. „Samy jsme z ní udělaly hvězdu. Doufám, že se holky co nejdříve proberou, neboť na to, co předvádějí, se už nedá koukat,“ nebere si servítky Gerychová.

V příštím kole Jiskra zajíždí v neděli do Českých Budějovic, juniorka Zlína se o den dříve pokusí o reparát v Ostravě s Porubou.

ZLÍN – jun. – J. OTROKOVICE 23:26 (11:13)

Zlín: Dederlová, Stojarová – Popelková, Nudni 6, Helešicová, P. Talašová 1, M. Salčáková, Drybčáková 1, Sobieská 4, Kadlčíková 3, Očadlíková, Hradilová 3, Novotná 1, Cedidlová 4/2. Jiskra: Tobiášová, Vitásková, Kotásková – Varhaníková 12/3, Dvorščáková, Rusková 3, Ličmanová 1, Mašková 5/2, Remešová, Hrdá 3, Manclová 1, Žůrková 1.