„Popravdě jsem věřil, že zlínské mladíky zlomíme dříve. Ale pořád se trápíme v koncovce, ta nás dost limitovala i v derby,“ přiznal kouč šestého celku druhé nejvyšší soutěže Martin Žůrek.

Hosté, předposlední tým tabulky, bojovali a několikrát v utkání vedli. „První půle byla z naší strany velmi dobrá. Po přestávce jsem ale už měl výhrady k naší obraně a především k nepochopitelnému poklesu útočné aktivity. Jako by se kluci zalekli možného vítězství,“ nechápe ještě nyní trenér Zlína Jiří Mičola.

Zlom v utkání tak přišel až deset minut před koncem. „Pomohl nám gólman Šimon Mizera, stejně jako malinko zlepšená koncovka a údernost,“ označil za klíčové domácí Žůrek, jenž ocenil férovost bitvy. „Rivalita je sice v každém utkání znát, ale derby mělo dravý náboj. Jsem rád za výhru,“ přiznal a volného losu využije s týmem k pilování střelby a oživení kondice. Zlín v neděli ve druhém domácím zápase vyzve Velkou Bystřici (16). (mb)

BYSTŘICE p. H. – HC ZLÍN 28:23 (13:14)

Bystřice p. H.: Mizera, Janků, Nezhyba – Cápík, Juránek 2, J. Tiller 7, Hubík, Vičan 3/1, Hradil 3, R. Tiller 6/1, Vala, Gabriž 2, Salvet 5, Ryška. Zlín: Vaškovič, Hrdina – Škalda 1, Kuzma 5, Fabík 1, Vavrys 6/1, Šáš 5, Brhel 1, Tydlačka 2, M. Kolařík, D. Kolařík 1, Zaoral 1, Rosman.