„Spadl mi velký kámen ze srdce. Popravdě jsem ale vzhledem k průběhu první půle čekal náš úspěch ve větším klidu,“ přiznal po utkání trenér Zlína Martin Spuchlák, podle kterého rozhodl výkon brankářek. Zejména domácí Benedíkové.

Třebaže domácí vedli již o sedm branek, snaživý soupeř dokázal stáhnout manko na rozdíl gólu (20:19).

„Asi to bude náš letošní úděl, bojovat s deseti minutami v každém zápase a pak se z toho dostat. Ale stále na tom pracujeme,“ uklidňuje fanoušky kouč, jenž v dalším duelu v Trenčíně bere jen vítězství.

„Je to soupeř podobné výkonnosti, chceme oba body,“ dodal Spuchlák.

ZLÍN – HODONÍN 23:20 (14:9)

Nejvíce branek: Sobieská 8/3, Hradilová 5/4, Kolářová 4, Nygrýnová 3, Očadlíková 3 – Patrnčiaková 10/4, Višňovská 5, Kalinová 3/1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 7/7 – 8/5. Vyloučení: 1:4. Diváci: 200.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Olomouc – Michalovce 24:23 (15:13), Poruba – Prešov 20:23 (10:11), Bánovce n. B. – Písek 28:35 (16:18).

1. Slavia Praha 6 6 0 0 176:145 12
2. Most 6 5 1 0 186:138 11
3. Olomouc 7 4 2 1 172:169 10
4. Prešov 6 4 1 1 157:136 9
5. Michalovce 6 4 0 2 194:153 8
6. Šaľa 6 4 0 2 165:144 8
7. Veselí nad Moravou 6 3 1 2 166:160 7
8. Poruba 7 2 2 3 149:151 6