Hrající kouč SMR plus Zlín získal v Luhačovicích se svým týmem čtyři body, naopak slavičínský nováček a jeho hrající asistent trenéra Filip Macek vyšel naprázdno.

Regionální celky se střetly hned v prvním utkání a z jednoznačného vítězství 3:0 se radoval Zlín. Skóre načal už v první minutě Julina, který přidal ještě pojistku. „Julek střílel v podstatě do prázdné. Ví, kam se postavit,“ řekl s úsměvem Macek. O třetí gól se postaral Haloda.

„Slavičín zaplatil nováčkovskou daň,“ uvedl manažer a vedoucí zlínského mužstva Josef Soukeník. „Hodně našich kluků hraje velký fotbal, takže jsme nastoupili kromě mě, Tomáše Švacha a Botha jen s dorostenci,“ podotkl Macek.

Bývalý český reprezentant sálovkářů se brankově prosadil ve druhém střetnutí se Sádkem, jenže hostující celek zaznamenal o pět gólů více. „Dělali jsme individuální chyby a soupeř nás z nich trestal. Jsme zklamaní, protože jsme nečekali, že zůstaneme bez bodu,“ povzdechl si Macek.

Nespokojení byli ovšem také zlínští fotbalisté. Remízu 1:1 se Stonavou brali jako ztrátu. Posledních 17 minut po vyloučení brankáře totiž dohrávali Severomoravané bez možnosti střídat. Z této výhody však úřadující vicemistři vytěžili pouze vyrovnávací gól ligového debutanta Tomana.

„Stonava hrála chytře, nedokázali jsme se proti její obraně moc prosadit. Měli jsme také smůlu, třikrát jsme nastřelili tyč,“ líčil Soukeník.

Další turnaj odehrají regionální týmy v sobotu v Praze.

VÝSLEDKY: SMR plus Zlín - Jerevan Slavičín 3:0 (Julina 2, Haloda), SMR plus Zlín - Stonava 1:1 (Toman), Slavičín - FS Sádek 2:7 (Macek 2), Stonava - Sádek 6:2, Chemcomex Praha - Větřní 8:1 nedohráno, Klatovy - Prachatice 2:1, Prachatice - Větřní 5:2, Klatovy - Chemcomex Praha 3:3, Polička - Jilemnice 1:2, Vamberk - Polička 7:1.