Do 12. minuty bylo utkání vyrovnané. V této pasáži střetnutí srovnal Kundrata stav na 2:2. Ve zbytku střetnutí už ale pořád vedli domácí. Rozhodující byla druhá třetina, ve které Valaši vstřelili čtyři branky.

,,Dneska se nám nepodařilo navázat na povedený výkon z minulého zápasu, kdy jsme zvítězili v Paskově. V první třetině jsme zahodili spoustu šancí. Celkově nám chyběl pohyb. Duel jsme sice ovládli, ovšem ve třetím dějství jsme dělali chyby a tím jsme nabízeli Hlučanům spoustu příležitostí. Hosté naštěstí šance neproměňovali,“ oddechl si po derby vsetínský trenér David Anděl.

,,První třetina byla ospalá. Ve druhé jsme usnuli úplně a probrali se až ve třetí části. Na korekci nepříznivého výsledku už to ale nestačilo. Vsetím duel vyhrál zaslouženě,“ uznal vedoucí mužstva Hluku Martin Tuhý.

V divizní skupině E se hrály ještě tři utkání. Dech trochu ztrácí Zlín. Lvi po výhře v Krnově 6:5 v prodloužení ztratili dobře rozehraný duel v Orlové, kde prohráli 5:7. Nedařilo se ani celku FBC Slovácko, který si přivezl porážku z Horní Suché 7:9.

V tabulce se však Zlín posunul na první místo, tým FBC Slovácko je sedmý, Vsetín osmý a Hluk devátý.

Výsledky Divize mužů – Skupina E (20. kolo):

FLORBAL VSETÍN – SPARTAK HLUK 8:5 (4:3, 4:1, 0:1)

Branky: Žůrek 2, Malý 2, Vichtora, Adámek, Březík, Zajíc – Kundrata 2, Šimíček 2, Zálešák.

Vsetín: Tománek (Chovanec) – Húšť, Novosad, Seevald, Vrzal, Vichtora, Adámek, Macek, Zajíc, Filip Vaculík, Březík, Žůrek, Malý, Horák, Knebl. Trenér: David Anděl, Asistent trenéra: Michal Kvapil.

Hluk: Padalík, Tichopádek – Hubáček, Konstant, Juračka, Kelíšek, Tomáš Tuhý, Šimíček, Zálešák, Kundrata, Martin Tuhý, Bartoš. Vedoucí mužstva: Martin Tuhý.

1. FBK EAGLES ORLOVÁ – ZLÍN LIONS 7:5 (1:1, 3:2, 3:2)

Branky Zlína: Vladimír Blažek ml., Javořík, Baroň, Vodica, Michael Kořének.

Zlín: Steiger (Bartík) – Michael Kořének, Vojtěch Blažek, Horník, Vodica, Kresa, Jakub Vít, Koňařík, Malošík, Vladimír Blažek ml., Pankuch, Hájek, Baroň, Horník, Javořík, Freml. Trenéři: Vladimír Blažek st., Miroslav Kořének.

FBK HORNÍ SUCHÁ – FBC SLOVÁCKO 9:7 (3:0, 3:4, 3:3)

Branky FBC Slovácko: Ides 2, Otépka 2, Chromek, Blizňák, Hadaš.

FBC Slovácko: Minh Hoang Nguyen – Stašek, Ides, Chromek, Körber, Malíček, Zatloukal, Bistrý, Otépka, Hadaš, Blizňák. Trenér: Jiří Provazník. Vedoucí mužstva: Jiří Chromek a Marek Čejka.