Závodníci se v Děčíně potýkali nejen s nástrahami kontrol, ale museli se vyhýbat také normálním chodcům nebo autobusům, neboť start se uskutečnil přímo v centru města. „Trať byla náročná, nebylo moc lehké najít cestu ke kontrolám. Jedna kontrola měla být na soukromém pozemku, schovaná však byla těsně vedle. Trochu mě ale zklamala délka závodu. Jinak okolí tratě bylo moc hezké," uvedl v cíli fryštácký závodník.

Ten tak splnil v Děčíně úlohu hlavního favorita, sám však přiznal, že byl ze svého výsledku hodně překvapený. „Tento rok jsem nastoupil do práce, takže jsem už neměl tolik času na samotné trénování. Vím, že ostatní kluci více trénují a porážejí mne. Naštěstí důležité závody vyhrávám já," těšilo Dlabaju, který však na stávajícím stavu dokázal najít také pozitiva.

„Pracovní vytížení výrazně zredukovalo můj trénink, přibližně na polovinu. Ale protože mám tréninků méně, více se na každý z nich těším a snažím se je odběhat kvalitněji. Trénování není už taková rutina, spíš odměna, když najdu volný čas. Naštěstí ještě čerpám z dobře odtrénovaných předchozích sezon," prozradil svůj recept na úspěch rodák ze Zlína.

Šestým republikovým titulem zároveň potvrdil oprávněnost své nominace na nadcházející mistrovství světa ve švýcarském Lausanne, kde bude startovat ve druhé půlce července ve sprintu a ve štafetách. „Pro mě je to jednoznačný vrchol celého roku. Velkou medailovou šanci má náš tým ve štafetě," řekl k ambicím Dlabaja.

Ve zbytku sezony by si pak opět rád zaběhl i mimo les některý ze závodů podobného týmu jako Dolomitenmann, s nimiž má již z minulosti velmi dobré zkušenosti.