„V minulosti se již někteří zúčastnili, ale nyní to bylo spontánní,“ směje se spoluorganizátorka akce na ZŠ Mánesova v Otrokovicích Eva Štouračová.

„Kategorii kantorů ovládl náš Vlastimil Bukovjan před Ondřejem Plačkem, bronz brala má kolegyně Melková. Úplně nejlepší ale nebyli, nejstarší chlapci je výkony porazili, byli více rozcvičení,“ dodala pobaveně.

První dvě postupová místa stejně jako před rokem obsadila Základní škola Vizovice a pořádající ZŠ Mánesova. „Především vizovická škola dlouhodobě patří mezi nejlepší v republice. I tentokrát byly k vidění zajímavé výkony,“ potěšilo učitelku tělesné výchovy.

Třebaže počasí nebylo ve čtvrtek slunečné, pro sportování bylo ideální.

„Až na vyhlášení výsledků nás kapky vyhnaly do tělocvičny. Jinak sto padesátka dětí vše absolvovala dle plánu, hodně nás potěšil příliv nejmladší krve, pro prcky, žáky čtvrtého a pátého ročníku, to byla v tomto projektu premiéra. Jejich motivace byla ohromná,“ potěšilo Štouračovou.

Stejně jako přijetí ambasadorky, atletické legendy a úspěšné trojskokany Šárky Kašpárkové.

„Šárku už zde moc dobře známe a vždy se na ni těšíme. Loni těm nejmladším přivezla na besedu ukázat i své nejcennější medaile,“ potvrdila organizátorka klání na Otrokovicku, kterou ještě čeká začátkem června organizace krajského kola.

„Bude jiné, delší, zábavnější, bohatší o doprovodný program. Prostě větší paráda,“ slibuje Eva Štouračová.

Další okresní kola proběhnou 3. května v Kroměříži. Krajské kolo Odznaku všestrannosti se uskuteční 4. června na atletickém stadionu Jiskry Otrokovice.

Konečné pořadí okresního kola v Otrokovicích: 1. ZŠ Vizovice 24 178 bodů, 2. 2. ZŠ Mánesova, Otrokovice 22 804, 3. ZŠ Slovenská, Zlín 21 302, 4. ZŠ TGM Otrokovice 18 757, 5. Trnava 18 514.