Pro 27letou lyžařku z Dolní Bečvy na Valašsku to bude již šestá účast na světovém šampionátu.

Tak složitou přípravu a pozici před šampionátem, jakou má tentokrát, však Lucie Hrstková ještě neměla. Loni v lednu totiž podstoupila operaci zraněného kolena a následky se s ní vlastně táhnou až dodnes.

„V květnu pak přišla druhá operace kolene, kvůli které jsem mohla začít s tréninkem na tuto sezonu až v září, což je pozdě. Proto jsem vlastně pořád jakoby ve skluzu. Moc jsem toho odjet nestihla,“ říká těsně před šampionátem Lucie Hrstková.

Česká reprezentantka nestíhala nejen tolik podniků, kolik by si představovala, ale ani s tréninkem to nebylo ve stávající sezoně úplně ideální. „Občas začalo koleno pobolívat, tak jsem po konzultaci s lékařem radši tréninky občas vysadila, takže se tím všechno ještě posunulo. Nestihla jsem toho tolik, kolik jsem chtěla,“ vrací se k nelehkému průběhu sezony Hrstková.

Podobně jako druhý valašský zástupce na MS Martin Vráblík i Lucie Hrstková trávila poslední dny před dnešním odjezdem do Francie doma na Valašsku. „Hlavně jsem dávala odpočinout kolenu, a taky jsem si trošku zajezdila tady na okolních sjezdovkách. Byla jsem na Bílé a také na Razuli,“ prozradila sympatická lyžařka program posledních dní.

Na své šesté mistrovství světa se valašská lyžařka nesmírně těší. „Francouzské Val d’Isere mám moc ráda. Už jsme tam několikrát závodila a líbilo se mi tam. Sice vím, že tam teď budou vesměs nové sjezdovky a že asi budou hodně tvrdé až zledovatělé, ale i tak už se nemůžu dočkat,“ pokračuje česká reprezentantka.

Na dvoutýdenním šampionátu bude Hrstková reprezentovat Česko kromě sjezdu ve všech ostatních disciplínách. „Nejvíce se těším na své oblíbené disciplíny obří slalom a superobří slalom. Zajímavá bude i superkombinace, protože klasický sjezd jsem nejela už pěkně dlouho. Myslím, že naposledy na minulém světovém šampionátu v Aare,“ směje se Hrstková.

A jak vysoko ve výsledkových listinách mezi nejlepšími lyžařkami světa by se Lucie Hrstková ráda viděla?

„Je to opravdu velmi těžké takto odhadovat. Kvůli kolenu jsem toho moc neodzávodila a ani tréninků nebylo tolik, jak bych si přála. Každopádně pokud bych se v některé disciplíně dostala do třicítky, tak bych byla spokojená. Kdyby se to povedlo dokonce do dvacítky, tak to by bylo naprosto super,“ zasnila se Hrstková, kterou podobně jako Martina Vráblíka čeká velmi nabitý měsíc.

„Hned po skončení mistrovství světa se na skok vrátím domů a 17. února odlétáme s Martinem společně na Universiádu do Číny,“ naznačuje nejbližší plány Lucie Hrstková.