Jak moc vás potěšilo, že se vám podařilo vyrovnat čtvrtfinálovou sérii s Chodovem?

Je to super. Na zápasy je to 1:1 a teď nás čekají dva domácí duely. Můžeme směle myslet na to, že dokážeme doma Chodov dvakrát přehrát.

Už v prvním zápase jste sahali po vítězství, ale zradila vás koncovka…

To je pravda. Navíc jsme si nepohlídali brejky domácích, kteří je dokázali využít. Chodov tak získal rozhodující náskok, který si už pohlídal.

Vyzkoušeli jste si, že se dá hrát s Chodovem vyrovnaná partie, přesto jste i ve druhém utkání prohrávali po první třetině opět 1:2…

Ve druhém utkání jsme si věřili víc než v tom prvním zápase. Před utkáním jsme si dali jedno malé pivo a uzavřeli sázku. Od začátku jsme byli v laufu. Sice jsme prohrávali, ale nepříznivý stav se na nás nijak negativně neprojevil. Takové jsou zápasy play off. Jednou jste nahoře a jednou dole. Pořád jsme věřili a to bylo hodně důležité.

Prozradíte, o jakou sázku jde?

To zůstane zatím v kabině. Pokud se nám podaří vyřadit Chodov tak to všichni uvidí.

V čem se výrazně změnil váš herní projev ve druhém utkání?

Hráli jsme mnohem zodpovědněji jak v obraně, tak v útočném pásmu. Snažili jsme se hodně střílet a tlačit se před brankáře na dorážky. Ve druhém duelu jsme hlavně bránili a trestali.

Kdy se druhý zápas zlomil?

Asi, když jsem osm minut před koncem vstřelil naši šestou branku a poprvé v zápase tak byl rozdíl dvou gólů. To byla klíčová chvíle. Chodov sice ještě snížil, ale už jsme to ubránili.

Jak se vám podařilo překonat brankáře Chodova?

Myslím si, že Lukáš Uhrinovský přihrával zpoza branky. Moje první střela skončila na brankáři, ale byl jsem první u odraženého míčku a doklepl jsem ho do branky. Prostě byla to taková haluz.

Jak těžké bylo čtyři minuty bránit jednobrankové vedení?

Dostali jsme se pod velký tlak. Domácí nás docela točili. Když hráli v šesti, tak to byl doslova kolotoč. My jsme naopak mohli dát gól do prázdné branky. Závěr jsme urvali na sílu.

Vracíte se domů za stavu 1:1 na zápasy. Je v silách týmu zvládnou oba domácí duely?

Doma si budeme věřit ještě víc. Požene nás přeplněná hala, což nám dodá další sebevědomí. Už před začátkem série jsme si řekli, že pokud na hřišti soupeře urveme jedno vítězství, tak můžeme jít dál.

Chodov teď dobře znáte. Co na něho bude doma platit?

Určitě máme soupeře přečteného, ale hlavní slovo bude mít trenér Daniel Folta, který sledoval zápasy na videu. Podle mého názoru by mohl platit náš důraz a trestání chyb soupeře z brejků.