„Samozřejmě mě to mrzí, každý chce v nejvyšší soutěži odehrát co nejvíce minut,“ přiznal 22letý Jedovnický, který v Brně v průměru odehraje sedm minut na zápas.

Naposledy proti USK dokonce jen minutu a 18 vteřin.

„Jako relativně mladý hráč potřebuju odehrát maximální počet minut, proto jsem rád za každý hrací čas jak v Brně, taky tady ve Zlíně,“ je skromný a pokorný Jedovnický, který v posledním zápase v dresu Zlína v Novém Jičíně pomohl 17 body k výhře 86:68.

„Rozhodla hlavně naše větší rotace hráčů. Každý, kdo byl na hřišti, zahrál tak, jak jsme potřebovali a Jičínu už ve druhém poločase došly síly,“ všiml si rodák z Brna.

Zlínskou halu Zelené zná z dorosteneckých kategorií.

„V klubu se mi líbí, máme super partu lidí a se všemi jsme si sedli. Jen do průzkumu města jsem se zatím nedostal,“ podotkl Jedovnický, který většinou dojíždí na zápasy.

Když mu bylo patnáct, zamířil z Kyjova do Kroměříže.

„Tehdy Kyjov hrál okresní přebor, Kroměříž ligu. A já dostal nabídku do ligy hostovat,“ vybavuje si Jedovnický, který se v minulosti věnoval i tenisu.

„Ještě v patnácti jsem oba sporty hrával zároveň, ale nakonec vyhrál basket. Rodiče mě od mala vedli ke sportu,“ děkuje Jedovnický, student třetího ročníku základů strojního inženýrství na VUT v Brně.

„Proto mým momentálním cílem je dostudovat vysokou školu a přitom zůstat u profesionálního basketu,“ má jasno Jedovnický.