Na cestu domů si zlínské naděje přibalily plnou pětici medailí, z nichž hned tři znamenaly punc mistrovského titulu.

Účast na šampionátu byla ze zlínského pohledu ovlivněna dvěma hlavními faktory. Tím prvním byla zranění některých opor a medailových nadějí. Tím druhým poměrné přísné limity, které závodníci museli splnit, aby jim náklady spojené ze závody plně hradil klub. „Všichni předvedli výkony na hranicí svých osobních rekordů. Někteří je i překonali,“ byl spokojený trenér AK Zlín Stanislav Laciga.

Nejúspěšnější členkou výpravy se stala Martina Černochová. Rychlík z Kašavy na Zlínsku vyhrál běhy na 100 i 200 metrů ve výborných časech, byť s nedovolenou podporou větru. „Stovku navíc Martina vyhrála ve vypůjčených tretrách, neboť její vlastní jí před závodem někdo odcizil. Zloděje ale asi hryzalo svědomí a tak je Martině po závodě zase vrátil,“ přidal netradiční historku Laciga.

Třetí mistrovský titul získala pro zlínský klub Erika Lorencová. Vítězství v hodu kladivem obohatila i novým osobním maximem, jehož hodnota nyní činí 47,52 metru. V hodu diskem pak skončila těsně pod stupni vítězů, ve vrhu koulí byla pátá. „Tímto výkonem si zajistila účast na mezistátním utkání atletů do 19 let,“ poznamenal zlínský trenér.

Velkou bojovnost prokázala Kristýna Toufarová. Ač dlouhodobě zraněná a v tréninku značně limitovaná, v běhu na 100 metrů přes překážky získala bronzovou medaili. Na tříkilometrové trati ji napodobil také Josef Veselý.

Těsně pod stupně vítězů si doskočil v novém osobním rekordu 672 centimetrů Pavel Macháč. V běhu na 110 metrů překážek přidal sedmé místo. Šest centimetrů za svým dosavadním maximem zaostala v trojskoku Aneta Přívalová, což v kombinaci s nachlazením stačilo na pěknou šestou příčku.

Ze dvou finálových účastí se mohla těšit Kateřina Henešová. Stovku dokončila na sedmé příčce, nový osobní rekord na dvojnásobné distanci jí pak zajistil osmé místo. Její jmenovkyně Barbora a Rostislav Navrátil jako jediní ze zlínských účastníků do finálových bojů nezasáhli. „Barča si však vylepšila osobní rekord a potvrdila oprávněnost nominace, Rosťa sice do finále stovky odstartoval, ale dostal křeč do nohy a závod nedokončil,“ doplnil trenér zlínského oddílu.