Cíle pro nadcházející ročník má hlavní kouč juniorů Jiří Šolc střízlivé. Přímý útok na obhajobu titulu nevyhlásil. „Ale chceme hrát nahoře. Prioritou je vychovávat hráče. Vždyť z loňska bylo sedm až osm hráčů v letní přípravě s áčkem. Nechceme hrát dole, ale k titulu je potřeba spousta příznivých okolností,“ vysvětluje kouč.

Jeho družstvo má za sebou podle jeho slov rozpačitou přípravu, jelikož spousta jeho svěřenců se připravovala s muži. „Čekáme, koho nám hlavní trenér áčka Zdeněk Venera pustí. Ale pokud mají šanci hrát za první mužstvo, je to jen dobře,“ je přesvědčen Šolc.

Přístup a tréninková morálka hráčů však nebyla úplně podle jeho představ. „Něco mi tam chybí. Neříkám, že jsou bez motivace, ale někteří jsou svérázní. Měli by se kousnout. Čeká je poslední sezona v juniorech a je na nich, aby se předvedli,“ soudí zkušený trenér mládeže.

Do soutěže by měl mít k dispozici téměř totožný celek, který v uplynulé sezoně usedl na juniorský hokejový trůn. „Klíčoví hráči by měli zůstat. Pouze obránce Horák prý podepsal smlouvu v prvoligovém Hradci Králové,“ uvedl Šolc.

Starší dorostenci pod vedením Zdeňka Čecha již dnes vyzvou v prvním kole extraligy Kometu Brno. „S kluky už cloumá předstartovní nervozita. Nejsou si jistí hlavně v přihrávkách, ale tréma z nich spadne,“ myslí si Čech, jehož svěřenci ze 14 přípravných zápasů prohráli pouze dva. „Vyhráli jsme turnaj v Pardubicích. Na druhou stranu máme na čem pracovat, v posledních dvou zápasech jsme inkasovali spoustu gólů,“ zvedá varovně prst.

Obejít se bude muset bez tří obránců a pěti útočníků, kteří se posunuli o kategorii výš. „Nahradili je kluci ročníku narození 1994 a zatím se jeví velmi dobře. Vyměnila se ale skoro půlka týmu,“ zdůrazňuje Zdeněk Čech.

Prvotní cíl jeho družiny je jasný. Po základní části se umístit mezi prvními čtyřmi celky. „Poté se uvidí. Hodně záleží, jaká bude marodka. Nedá se nyní předpovídat naše konečné umístění,“ tvrdí zkušený stratég.

Kouč mladších dorostenců Robert Svoboda se jako jediný ze zlínských trenérů nebál otevřeně určit ambice. „Jsou jen ty nejvyšší,“ hlásí s úsměvem. „Chceme se pohybovat ve vyšších patrech a konkurovat nejlepším týmů v kategorii – Vítkovicím a Třinci. Ale výsledky jsou jedna věc a výchova talentů pro první mužstvo druhá,“ dodává.

Stejně jako jejich starší kolegové i Svobodovi svěřenci vyhráli turnaj v Pardubicích, který byl poslední prověrkou před nedělním startem do soutěže proti Šumperku. Pochvaluje si i přístup svěřenců. „Kluci přece musí vědět, že trénují a makají pro sebe, nikoliv pro někoho jiného,“ oceňuje Svoboda, jeho trápí pouze zranění jednoho z lídrů Patrika Dalajky, který laboruje se zády.