Už devatenáctý ročník Ceny Popradu a 7. ročník Memoriálu Filipa Lutza byl organizován pod

záštitou Evropské plavecké federace. V konkurenci plavců z České republiky, Izraele, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny se neztratili ani zástupci Zlínského plaveckého klubu.

V disciplíně 200m motýlek měl zlínský oddíl na stupních vítězů dvojí zastoupení, protože na třetím místě doplavala Tereza Lavičková. V mužské kategorii si nejlépe počínal Lukáš Macek, který skončil na 50m prsa čtvrtý. V hlavním závodě Memoriálu Filipa Lutza na 200m prsa doplaval pátý a na 100m prsa sedmý.

„Přestože jsme závodili z plného tréninku, zaplavala většina závodníků na úrovni svých osobních rekordů. Smíšená štafeta ve složení Jan Malůš, Lukáš Macek, Gabriela Chudárková a Petra Vybíhalová znovu vylepšila v disciplíně na 4×50m metrů polohově o téměř tři vteřiny zlínský rekord dospělých a o necelých osm vteřin rekord dorostu.

Gábina přidala ještě prémii navíc, když na prvním úseku kraulové štafety překonala třináct let starý zlínský dorostenecký rekord na 50m volný způsob a časem 27,55vt. se zařadila na druhé místo letošních českých dorosteneckých tabulek," podotkl trenér Vilém Čejka.