Nebylo to tím, že by ve městě vína někomu šlo o život. Maximálně tak o sportovní čest, neboť právě toto město hostilo nejlepší krajské dobrovolné sbory při soutěžení v požárním sportu. V těžké konkurenci se prosadili i dva zástupci Vyškovska, ženy Dražovic a muži Ivanovic na Hané.

Už první z celkového počtu tří disciplín, běh na sto metrů s překážkami, ukázala, že Dražovice pomýšlejí vysoko zaslouženě. Zajistily si totiž hned za Miroslaví průběžnou druhou příčku, o niž se nejvíce zasloužily výborným výkonem podle času druhá Marie Glatzová a také Kristýna Kachlíková.

„Holkám to opravdu vyšlo, ale ani nikdo jiný nezklamal,“ chválila vedoucí týmu Pavlína Jašková. I druhé klání, požární útok, vypadal pro dražovické ženy výborně, ale malá chyba v závěru jim přisoudila opět druhou pozici. „Nemáme moc zkušeností s nástřikovými terči, útok mohl být lepší, to nás mrzí,“ dodala.

Závěrečná štafeta na čtyřikrát sto metrů už na dražovickém umístění nic nezměnila. Druhé místo za Miroslaví ze znojemského okresu a před závodnicemi z blanenského Žertovníku se stalo pro Jaškovou, Andělovou, Breitzetelovou, Adamcovou, Glatzovou, Kachlíkovou, Stuchlíkovou, Jakešovou, Stéblovou a Sedlákovou skutečností.

Ivanovičtí muži na tom byli po dvou třetinách sobotní akce ještě lépe než jejich dražovické kolegyně. Po požárním útoku a stometrovém běhu s překážkami totiž vedli a až díky dvěma předcházejícím zraněním možných členů štafety klesli díky horšímu času až na konečné čtvrté místo. Přehnaně zklamaní z toho ale Ivanovičtí nebyli.

„Minulý rok jsme skončili na konci tabulky. Kdyby nám někdo dopředu řekl, že budeme čtvrtí, brali bychom to. Je to fantastický výsledek,“ okomentoval vedoucí ivanovického sboru Libor Fiala. Vyhráli největší favorité z Horního Poříčí.

(macl)