„Měly jsme asi poslední možnost, jak se udržet ve hře o play off, proto jsem moc chtěly vyhrát. Jsme rády, že se nám to v takto těžkém utkání podařilo," oddechla si zlínská spojka.

Váš výkon ale ideální nebyl. Souhlasíte?

Ano. Od začátku do konce to byl nervózní zápas. Oba týmy věděly, o co jde, takže padlo málo branek, rozhodovaly obrany.

Co tedy vyrovnané derby rozhodlo?

Domácím hráčkám došly v závěru utkání fyzické síly. Veselanek je totiž méně než nás, takže to měly složitější. Jinak to byl úplně vyrovnaný zápas.

Co říkáte výkonu bývalého týmu?

Z výkonu Veselí jsem byla příjemně překvapená. Domácí mají mladý tým plný šikovných děvčat. Holky mají před sebou velkou budoucnost. Já jsem ráda, že to tady nepadlo, a že se ve Veselí dál hraje interligová házená.

Derby mělo úžasnou atmosféru. Jak se vám hrálo v bouřlivém prostředí?

Atmosféra byla opravdu výborná. S holkami jsme nerozuměly vlastnímu slovu. Našim i veselským fanouškům musím za pěkné povzbuzování poděkovat.

Ve druhém poločase se při jednom souboji o míč zranila. Co se vám přihodilo?

Už druhý měsíc hraji s bolavým prstem. Asi na něm mám natrhnutý vaz. Prst se mi zase vyhodil. Jsem však ráda, že jsem v závěru vstoupila do zápasu a děvčatům pomohla alespoň v obraně.

Všiml jsem si, že vás zpět na palubovku tlačila hlavně asistentka Lenka Černá. Co vám říkala?

Lenka mi řekla, abych šla vypomoct do obrany. Moc mě ale přemlouvat nemusela (úsměv).

Díky výhře jste se přiblížily Veselí na jediný bod. Navíc máte oproti moravskému rivalovi dvě utkání k dobru. Stále věříte v postup do play off?

Tabulka se hodně zamotává. My musíme doma minimálně porazit dvě silná družstva, což bude velmi těžké. My se nevzdáváme. Jsme rády, že jsme udělaly tento krok. Bojovat budeme až do konce.

Vinklárková teč přiznala, Tóthová ne

Veselí – Sobotní derby mělo náboj, ale ne všechny momenty byly v duchu fair play. Domácí spojka Nikola Vinklárková ukázala svůj charakter za nepříznivého stavu 12:13, když přiznala teč a rozhodčí Bubeníček s Kosmákem pozměnili svůj verdikt a míč právem dostaly hráčky Zlína. Opačná situace nastala v závěru utkání. Za stavu 20:22 nařídili sudí odehrát akci od branky hostujícího celku, přitom balon do zámezí jednoznačně poslala Alžběta Tóthová. Zkušená slovenská házenkářka se ovšem nepřiznala. Aby toho nebylo málo na závěr, na závěr trenéři Veselí marně čekali na podání ruky jejich protějška Jána Packy. „Často se to nestává, zamrzelo to," přiznal so zlínský asistent Oldřich Dvořák.