Zlín začal zápas nervózně. V úvodních minutách byl aktivnější celek Olomouce. Domácí hráčky se však brzy uklidnily a už v 9. minutě se ujaly vedení, kdy centr Machů zužitkovala Rozsypalová. Poté se hrálo vesměs ve středu hřiště.

V devětadvacáté minutě nevyužila svůj první sólový únik Marholtová, když její střela skončila vedle branky. Závěr prvního poločasu patřil zlínskému družstvu. Ve 41. minutě znovu dostala balón za olomouckou obranu do běhu Marholtová, kterou v úniku v šestnáctce faulovala hostující brankářka Mazuryková. Nařízenou penaltu bezpečně proměnila Illéšová a zvýšila tak na 2:0.

Po změně stran Hanačky v 53. minutě po zaváhání obrany z nepřehledné situace Barošovou korigovaly stav na 2:1. Hráčky FC TRINITY tento gól na chvíli vyvedl z role, vázla jim souhra a Olomouc měla dvě možnosti k vyrovnání. Naštěstí se žlutomodré hráčky dokázaly vrátit ke své kombinační hře a postupně nápor Sigmy eliminovaly. Tři body ještě potvrdily v poslední minutě, kdy po centru z trestného kopu Martákové do vápna prodloužila míč hlavou do vlastní sítě Štěpánová.

,,Duel jsme vyhráli zasloužené. Družstvo po celý průběh zápasu poctivě bojovalo. Problémy nám však dělala důrazná hra soupeřek,“ uvedl po utkání vedoucí domácího týmu Pavel Sklenář.

Ve čtyřčlenné tabulce nadstavby II. ligy o sestup je zlínský tým na třetím místě s pětibodovým náskokem před čtvrtou Olomoucí. Z 2. ligy sestupuje poslední družstvo.

V dalším duelu se Zlín představí na hřišti v Teplicích. Utkání na severu Čech se bude hrát v sobotu 20. května. Výkop je v 13.30 hodin.

FC TRINITY ZLÍN – SK OLOMOUC SIGMA 3:1 (2:0)

Branky: 9. Rozsypalová, 41. Illéšová (pen.), 90. Štěpánová (vl.) – 53. Barošová.

TRINITY Zlín: Matlachová – Hrubá, Martáková, Možíšová, Zichová (65. Vyvlečková), Machů, Korvasová, Nela Ševčíková, Rozsypalová (90. Martináková), Marholtová (46. Tomečková), Illéšová. Trenérka: Pavla Červenková, asistent: Radek Maršálek, vedoucí družstva: Pavel Sklenář.