,,V zápase hraném za stálého deště jsme ve druhé minutě dali z první střely první branku. Brňané ale v 9. minutě v přesilovce 5 na 3 vyrovnali na 1:1,“ zavzpomínal na úvod sobotního souboje vedoucí celku z Malenovic Tomáš Bubrinka.

Hosté ovšem roli favorita utkání potvrdili. ,,Těžký mokrý povrch našemu hernímu stylu sice příliš nesvědčil, díky povedené druhé třetině jsme ale střetnutí zvládli. V ní jsme během dvaadevadesáti sekund dali tři góly a náskok 4:1 nás definitivně uklidnil. Ve zbytku duelu už jsme se soustředili na udržení příznivého výsledku,“ prozradil Bubrinka.

V neděli Malenovice porazily Přibyslavice 6:5. V duelu se spoustou vyloučených hráčů, okořeněném bitkou Pavla Machuty s Martinem Hanzlem, domácí vedli 1:0 a 3:1. Ve druhé části ale Přibyslavice otočily stav na 3:4. V posledním dějství si Čamlíci znovu vypracovali náskok na 5:4. Hosté však vyrovnali na 5:5. O vítěznou branku malenovického týmu se postaral necelé 2 minuty před koncem povedenou ranou od červené čáry Skyba.

,,Jihomoravané se soustředili na důrazné bránění. Proto se jejich defenzíva těžko překonávala. V utkání jsme byli útočnějším celkem, ovšem hosté trestali naše vyloučení. Čtyři góly jsme dostali v oslabení,“ konstatoval po rušném nedělním zápase vedoucí malenovického mužstva Tomáš Bubrinka.

Výsledky 7. a 8. kola:

BULLDOGS BRNO B – MALENOVICE 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky Malenovic: Machálek 2, Nohal, Hladký, Šimíček.

HBC MALENOVICE – PŘIBYSLAVICE 6:5 (1:1, 2:1, 3:3)

Branky Malenovic: Hruboš 2, Hladký, Nohal, Machuta, Skyba.

Sestava: Polišenský, Zálešák – Novák, Lečbych, Machuta, Langer, Březík, Vingárek, Mikl – Šimíček, Hladký, Havlík, Machálek, Nohal, Skyba, Košatka, Huťka, Eibensteiner, Jan Brázdil, Hruboš.

CESTA MALENOVIC K VÝHŘE NAD HODONÍNEM VEDE PŘEŚ DŮSLEDNÉ NAPADÁNÍ ROZEHRÁVKY JIHOMORAVANŮ

Další důležitý zápas odehrají druholigoví malenovičtí hokejbalisté v neděli. Na domácí ploše v Lopik aréně hostí od 14 hodin Hodonín.

,,Jihomoravané předvádí agresivní, fyzicky náročný hokejbal. Jejich největšími oporami jsou bratři Michal a Dominik Tothové. Oba jsou v hodonínském klubu na střídavý start ze Sudoměřic. Dalšími tahouny jsou zkušení střelci Michal Rapant a Tomáš Hübl,“ představil nedělního soupeře kapitán Malenovic David Březík.

Jeho tým, který do zápasu nastoupí i s univerzálním Pavlem Machutou a kanonýrem Miloslavem Hladkým, je odhodlaný z utkání vytěžit tři body.

,,Taktiku postavíme na důsledném napadání rozehrávky hostujících obránců. Tím bychom je měli donutit k chybám,“ ví, co by mělo na kvalitní mužstvo z jihu Moravy platit Březík.

Jeden z domácích vůdců věří, že Čamlíci budou také proměňovat šance.

,,Před vlastními diváky chceme duel samozřejmě vyhrát. Tím bychom snížili bodovou ztrátu na vedoucí celek tabulky Jihlavu Flyers. Proto máme o víkendu určitě o motivaci postarané,“ ujišťuje, že malenovický tým bude od začátku do konce zápasu bojovat David Březík.