V sobotu zlínské družstvo v optimální sestavě s Janem Dufkem, Michalem Nedbálkem, Arnoštem Topičem a Ondřejem Vrankou, prohrálo v herně déčka Ostravy 6:10.

,,Domácí do utkání postavili nejsilnější sestavu. Barvy Ostravy hájili Samuel Palušek, který v letošní sezoně ve druhé lize ještě neprohrál, dále pak Jonáš Rak, Jakub Mesaroš a Jan Lisztwan. Zápas měl ale vyrovnaný průběh. Hodně ho ovlivnil duel v singlu, ve kterém jsme s Nedbálkem v partii s Rakem s Paluškem vedli 2:1 na sety a 10:6 v sadě čtvrté. Zápas jsme však ztratili. Pokud bychom tuto čtyřhru vyhráli, tak by utkání možná vypadalo jinak,“ myslí si nejlepší hráč Zlína ve střetnutí v Ostravě Jan Dufek.

V neděli zlínský tým neuspěl na stolech céčka Havířova, kde se musel smířit s porážkou 4:10.

,,Utkání bylo vyrovnanější, než napovídá konečný výsledek. My jsme lídrovi soutěže vzdorovali. Nezvládli jsme ale pět pětisetových duelů,“ konstatuje autor dvou singlových bodů v zápase Jan Dufek.

V tabulce je po 18. kole Zlín na sedmém místě. První je céčko Havířova, před záložním družstvem Moravské Slavie Brno, třetí místo patří Orlové.

V dalších druholigových duelech se zlínské družstvo představí domácím divákům. V sobotu 2. března se utká od 14 hodin v atraktivním utkání se Znojmem, v neděli 3. března se střetne od 10 hodin s rezervou Moravské Slavie Brno. Oba zápasy se odehrají v herně na Podvesné.

2. LIGA MUŽŮ – Skupina B (17. a 18. kolo):

TJ OSTRAVA KST D – KST ZLÍN 10:6

Body Zlína: Jan Dufek 3, Nedbálek 2, Topič 1.

SKST HAVÍŘOV C – KST ZLÍN 10:4

Body Zlína: Jan Dufek 2, Nedbálek 1, Topič 1.