Syn olympijské medailistky vlyžování Olgy Charvátové kromě lyžování koketuje se snowboardem

"Určitě mě to mrzí, měl jsem na vítězství, soupeř měl dnes více štěstí. Pevně věřím, že ve čtvrtečním paralelním slalomu budu opět nejlepší,“ netají se nejvyššími ambicemi Dušan Kříž, kterému vedle maminky dělá na žákovské olympiádě doprovod trenér Zdeněk Chrástecký. „Dnes se dokonce přijeli podívat a fandit mi ředitel se zástupcem, což mě potěšilo,“ dodal talentovaný sjezdař.

Stejně jako Dušanova starší sestra Klára (18 let) a mladší Iva (8) začal slyžováním prakticky hned sprvními krůčky. „Určitě vDušanovi potenciál je. Ale spíše jde opodmínky, které je potřeba vytvořit. Zatím je to na nás. Uvidíme, jestli ale ulyžování vydrží nebo jej nezláká jiný zimní sport. Dobrých výsledků dosahuje ina snowboardu,“ upřesnila Olga Charvátová-Křížová.

Aby mohl vzimním období trávit maximum času na lyžařském svahu, tři měsíce vroce tráví ve Špindlerově Mlýně, kde nejenže každý den ráno trénuje, ale chodí ido školy. Ve zbytku roku navštěvuje šestou třídu sportovní ZŠ ve Zlíně. „Vůbec mi to nevadí, na obou školách mám kamarády. Učení mi jde, na pololetí budu mít pouze jednu dvojku,“ pochlubil mladý lyžař, který zpředmětů má nejraději matematiku a dějepis.

Kromě mámy má za vzor italského fenoména Alberta Tombu. „Mým snem je jednou vyhrát olympiádu, ale nevím, jestli skončím ulyží. Hodně mě baví snowboard, jezdím freestyle. Zlyžařských disciplín se mi daří vSuper G a slalomu,“ dodal nadějnýlyžař.