Matador z krajského města v atraktivním prostředí na pobřeží Jaderského moře v osmifinále porazil Radomíra Kykrycha z Brna 6:3, ve čtvrtfinále překvapivě hladce překonal dalšího Brňana Petra Handlíře 6:1, v zápase o postup do finále ho porazil pozdější vítěz turnaje Jaroslav Kříž z Třebíče 6:3.

,,Kykrychovu hru dobře znám, letos jsme spolu hráli už potřetí. Ještě nikdy jsem s ním neprohrál, proto si na něho věřím. Také v Portoroži jsem věděl, co na něho platí. V osmifinálovém duelu se mi tenistu z Brna dařilo pestrou hrou vyvést z rytmu. Rozběhal jsem ho dlouhými i krátkými balony, dařily se mi také kraťasy. S Petrem Handlířem jsme už odehráli spoustu zápasů. Vím, co mám s ním hrát, když mě k tomu pustí. Razantní údery na něho neplatí. Na portorožské antuce mu neseděla moje ,,měkká hra“.

Ve čtvrtfinále se mi vyplatilo hrát trpělivě. V semifinále s o 15 let mladším Křížem jsem byl takticky dobře připravený. Na začátku utkání jsem vedl 3:0, soupeř se ale poté zvedl a duel otočil. Hlavně proto, že jsem nenašel recept na jeho razantní a přesný forhend i bekhend. Proto jsem semifinálové střetnutí prohrál,“ konstatoval Dušan Machala.

V Portoroži se konal také turnaj šedesátníků. V něm se z postupu do semifinále radoval Jan Nahodil. Valašskokloboucký tenista ve čtvrtfinále udolal Roberta Mrázika z Třebíče 7:6, v následném semifinále ho vyřadil Pavel Remiáš (Ostrava) po výsledku 4:6.

,,S Mrázikem, který má hru postavenou na kvalitním servisu a dobrých volejích, to byl 1,5 hodiny dlouhý těžký zápas. Hrál se ve velkém čtyřicetistupňovém vedru. O mé výhře rozhodly maličkosti. V utkání jsem udělal míň chyb a dařily se mi v něm prohozy,“ upozornil Jan Nahodil.

,,Duel s Remiášem jsem měl velmi dobře rozehraný. S favoritem střetnutí jsem vedl 3:2 a 40:15. Za tohoto stavu jsem zkazil dva lehké voleje a soupeř z Ostravy semifinálový souboj obrátil ve svůj prospěch,“ mrzela zbytečná porážka Nahodila.

VÝSLEDKY TURNAJE MEDITERANO PAXTOUR V PORTOROŽI 2023:

Turnaj hráčů do 59 let:

Čtvrtfinále: Martin Mišun (Bratislava) – Petr Švejcar (Třebíč) 6:4, Mišo Lipták (Bratislava) – Jaroslav Dočekal (Třebíč) 6:3, Dušan Machala (Zlín) – Petr Handlíř (Brno) 6:1, Jaroslav Kříž (Třebíč) – Jiří Vrba (Brno) 6:2.

Semifinále: Mišun – Lipták 6:4, Kříž – Machala 6:3.

Finále: Kříž – Mišun 6:4.

Turnaj hráčů nad 60 let:

Čtvrtfinále: Pavel Remiáš (Ostrava) – Pavol Jurkovič (Topolčany) 6:1, Jan Nahodil (Valašské Klobouky) – Robert Mrázik (Třebíč) 7:6, Cyril Krajčír (Moravský Svätý Ján) – Jiří Fiala (Zlín) 6:1, Peter Kolbik (Topolčany) – Marian Pohly (Bratislava) 6:1.

Semifinále: Remiáš – Nahodil 6:4, Kolbik – Krajčír 6:0.

Finále: Kolbik – Remiáš 5:0 skreč.