,,Duel s Petruželou jsem zvládl takticky. Soupeře z Hané jsem přehrával pestrou hrou. Údery k základní čáře jsem střídal s kraťasy a tím jsem eliminoval jeho herní pojetí postavené na tvrdé a razantní hře. Na Handlíře jsem nenašel zbraň. Petrovi rychlý povrch ve vítkovické hale maximálně vyhovoval. Na něm dokonale využíval tvrdý servis.

Po něm chodil okamžitě na síť, kde výměny bezchybně zakončoval. V duelu s pozdějším vítězem turnaje se mi nedařily ani prohozy, ani zpomalování jeho rychlé hry. Partii s Vrbou jsem měl pod kontrolou. Soupeř z Lipníku nad Bečvou už byl unavený. Proto se mi ho dařilo rozběhat. V posledním turnajovém zápase jsem udělal míň nevynucených chyb,“ hodnotil Dušan Machala svoje zápasy v Ostravě.

Na severu Moravy se hrál také turnaj Jašek Cup. V něm byl úspěšný Libor Zapletal. Tenista ze Lhotky u Zlína porazil v základní skupině Tomáše Kučeru ze Sazovic a Aleše Rybáka (Lipník nad Bečvou). V semifinále si poradil s Františkem Kochem z Vítkova u Opavy 6:2. Ve finálovém souboji prohrál se Slovákem Cyrilem Krajčírem z Moravského Svätého Jána 3:6.

Do semifinále Jašek Cupu postoupil ještě jeden tenista ze Zlínského kraje. Jana Nahodila v duelu o postup do finále zdolal pozdější vítěz Cyril Krajčír.

Liborovi Zapletalovi se v Ostravě dařilo. V duelech s Kučerou, Rybákem a Kochem se dokázal prosazovat hrou od základní čáry. Ve finále na Krajčíra, kterého turnaj zastihl ve skvělé formě, to však už nestačilo. Zapletal měl problémy s obouručným bekhendem slovenského tenisty.

Turnaj Ridera Cup se hrál na třech kurtech s umělým povrchem s parametry ATP/WTA v tenisové hale v Ostravě - Vítkovicích. Bojovalo se v něm o body v české Senior´s Tour. Zahrálo si v něm 21 tenistů.