Matador z krajského města v atraktivním prostředí na pobřeží Jaderského moře si v základní skupině poradil se dvěma Slováky Pavlem Bochníčkem z Bratislavy 6:0 a Jánem Bubniakem (Liptovský Mikuláš) 6:3.

V pavouku pak zdolal ve čtvrtfinále dalšího zlínského tenistu Jiřího Fialu 6:2, v semifinále udolal Jaroslava Čierného ze Žiaru nad Hronom 7:6 a ve finále porazil Milana Rolince (Opatovice) 6:1.

   ,,V semifinále měl Fiala famózní nástup do zápasu. V úvodních dvou gamech nezkazil téměř žádnou výměnu a brzy vedl 2:0. Od tohoto stavu jsem však utkání zvládl takticky, když se mi dařilo důležité body získávat přes bekhend soupeře z krajského města. Fiala se také hůře vypořádal s nepříjemným horkem. Hodně těžké bylo následující střetnutí s Čierným. Ve třicetistupňovém parnu, ve víc jak hodinu trvající vyrovnané partii, v duelu se spoustou dlouhých výměn, jsem prohrával 1:3. Na konci setu jsem však díky pestré hře podával na vítězství. Slovenský hráč ale vyrovnal na 6:6. V tiebreaku jsem odvracel 2 mečboly. Koncovku střetnutí jsem ovšem se štěstím zvládl, když jsem proměnil třetí mečbol. V tomto souboji jsem si ale sáhnul až na dno sil. Ve finále s Rolincem jsem byl jistějším a fyzicky zdatnějším tenistou,“ informoval Dušan Machala.

   Ten také sportovní triumf na pobřeží Jaderského moře pořádně oslavil.

   ,,Před turnajem, během turnaje i po něm panovala v Portoroži skvělá atmosféra. Proto jsem si při závěrečném posezení se všemi soupeři rád připil vínem Malvasia a chutnalo mi i místní pivo Zlatorog Laško,“ užíval si pobyt na Jadranu Machala.   

   Ve Slovinsku se dařilo ještě valašskomeziříčskému Lubošovi Sojkovi, který si zaknihoval postup do čtvrtfinále. V něm ho vyřadil Milan Rolinc.  

   VÝSLEDKY DVOUHRY TURNAJE PADESÁTNÍKŮ MEDITERANO PAXROUR V PORTOROŽI 2019:

   Čtvrtfinále: Dušan Machala – Jiří Fiala (oba Zlín) 6:2, Jaroslav Čierný (Žiar nad Hronom) – Roman Maršalík (Lanškroun) 7:5, Pavel Remiáš (Ostrava) – Jaroslav Dočekal (Třebíč) 6:3, Milan Rolinc  (Opatovice) – Luboš Sojka (Valašské Meziříčí) 6:3. Semifinále: Machala – Čierný 7:6, Rolinc – Remiáš 6:4. Finále: Machala – Rolinc 6:1.