Na domácích kurtech se dařilo Dušanovi Machalovi, který postoupil do finále. Machala v osmifinále zdolal Brňana Radomíra Kykrycha, ve čtvrtfinále si poradil s Milanem Rolincem z Opatovic, v semifinále hladce porazil Slováka Jozefa Ftáčka z Bytče, ve finále ho v tiebreaku udolal Petr Handlíř z Brna.

,,V osmifinálovém duelu s Kykrychem mi stačilo trpělivě čekat na chyby Brňana. Rolincovi jsem vrátil porážku z turnaje v Ostravě. Ve čtvrtfinálové partii jsem podal soustředěný výkon. Soupeře z Opatovic jsem přehrával pestrou hrou a hlavně dlouhými balóny do jeho bekhendu,“ hodnotil úvodní svoje duely v pavouku Dušan Machala.

,, Houževnatý Ftáček byl překvapením turnaje na Vršavě. V semifinále ale na moji hru nenašel žádnou zbraň. Tenistovi z Bytče chyběl koncový úder a hlavně trpělivost a možná měl ze mě až zbytečný respekt,“ prozradil dále zlínský tenista.

Finálové utkání mělo zajímavý a dramatický průběh. Souboj o první příčku se hrál téměř hodinu.

,,S Handlířem hráváme dlouhé a vyrovnané zápasy. Podobně tomu bylo i ve Zlíně na Vršavě. Ve finálovém střetnutí jsme si oba až do stavu 6:6 drželi podání. V rozhodujícím tiebreaku jsem vedl už 6:3. Bohužel jsem poté neproměnil 3 mečboly. Za tohoto stavu jsem udělal jednu zbytečnou chybu a dvě špatná rozhodnutí. K vidění byl ale pohledný vyrovnaný zápas. Výsledek tiebreaku 9:11 mluví za vše. Bohužel Petr v něm měl víc štěstí. S postupem do finále jsem však spokojený,“ tvrdí Dušan Machala.

Ve Zlíně se hrál také Turnaj velké útěchy (o 9. – 16. místo). V něm ve finále Anton Oškrobaný z Považské Bystrice porazil Brňana Radomíra Kykrycha 6:3.

Ve finále Turnaje malé útěchy (o 17. – 25. místo) zlínský Dalibor Novák zdolal Mariana Babinského (Nižné) 6:4.

Turnaj zařazený do české série Senior´s Tour 2023, se hrál na modrém koberci v pevné hale v tenisovém areálu ve Zlíně na Vršavě.

Dalším podnikem letošní Senior’s Tour pro tenisty nad 50 let bude halový turnaj Velikonoční Grand Prix Zlína. Ten se ale bude hrát na antuce opět na Vršavě.

VÝSLEDKY TURNAJE GRAND SLAM ZLÍN – VRŠAVA 2023:

Osmifinále:

Martin Lapčík (Rožnov pod Radhoštěm) – Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) 6:2, Jiří Vrba (Brno) – Libor Zapletal (Lhotka u Zlína) 6:0, Pavel Remiáš (Ostrava) – Milan Novák (Zlín) 6:0, Petr Handlíř (Brno) – Daniel Vilím (Zlín) 6:3, Dušan Machala (Zlín) – Radomír Kykrych (Brno) 6:1, Milan Rolinc (Opatovice) – Cyril Krajčír (Moravský Svätý Ján) 6:2, Jozef Ftáček (Bytča) – Jan

Nahodil (Valašské Klobouky) 6:2, Miloš Michel (Bytča) – František Koch (Vítkov u Opavy) 6:0.

Čtvrtfinále:

Lapčík – Vrba 7:6, Handlíř – Remiáš 6:0, Machala – Rolinc 6:2, Ftáček – Michel 6:4.

Semifinále:

Handlíř – Lapčík 6:3, Machala – Ftáček 6:0.

Finále:

Petr Handlíř – Dušan Machala 7:6.