„Několik jednání proběhlo, ale zatím bezvýsledně. V hledáčku ještě máme jednoho adepta, ale nic jistého rozhodně není,“ posteskl si Petr Hrabec, pod jehož taktovkou se v uplynulých letech tým probojoval až mezi elitu.

Po skončení sezony se ale rozhodl věnovat pouze manažerské činnosti. „Mým ideálním nástupcem by byl bývalý extraligový hokejista, který se nyní nudí doma. Rád se s případnými zájemci setkám,“ potvrdil Hrabec.

Dvacítka otrokovických Panterů sice začala společnou přípravu ve středu, ale v pondělí většina z nich absolvovala v Brně povinné testování extraligových klubů. „Je to novinka, které se musí účastnit tři čtvrtiny týmu. Jsem rád, že vše dobře dopadlo a nemáme v kondici větší problém,“ potěšilo manažera klubu.

Nadcházející dva týdny budou Panteři věnovat nepopulárnímu nabírání fyzické kondice. „Poté převezmu otěže já a budeme pilovat dynamiku a obratnost. Novinkou v této fázi přípravy bude jedna tréninková jednotka týdně v hale, kde se zaměříme na individuální a herní dovednosti. V srpnu přijdou na řadu přípravné zápasy, které by už ale měly být pod taktovkou nového kouče,“ přeje si Hrabec.

Podle očekávání kádr, který vybojoval historický postup mezi elitu, nikdo neopustil. Naopak zvýšit konkurenci v týmu má hned trio posil z Počenic – gólman Michajlovič a útočníci Bláha a Uhrinovský.

„Když máknou, mají šanci se u nás prosadit. Trénuje s námi ale i hokejista Petr Vala, který si nyní hledá zahraniční angažmá. Florbal má rád a je to pro něj příjemným zpestřením přípravy. Zda ale zůstane i pro extraligu, je ve hvězdách. I tak je jeho současné působení pro celý tým přínosem,“ vypozoroval Hrabec, který má v rukávu ještě jednu přestupovou bombu.

„Dokud ale nebudou vyřízeny formality, jeho jméno si nechám pro sebe,“ omluvil se manažer, který už další nové tváře nehledá. „Nyní je pro nás prioritou získat kvalitního trenéra,“ připomněl.

Přestože hráči extraligového výběru budou působit bez profesionálních smluv, musí vedení klubu pro zdárné působení mezi elitou zdvojnásobit loňský rozpočet.

„Celý potřebný půldruhý milion zřejmě do startu sezony neseženeme, na druhou stranu během sezony i s výraznou podporou města bychom potřebný balík peněz měli zajistit. Navíc před podpisem je čtyřletá smlouva s firmou Salming, která by měla kompletně vybavit náš extraligový tým,“ potěšil hráče Hrabec. „Samozřejmě že by bylo fajn získat generálního sponzora, jenž by do rozpočtu přispěl třemi sty tisíci korunami, ale spoléhat na to nebudeme.“

Velkou radost mají Panteři z čerstvě uzavřené dohody s vedením otrokovické haly na Štěrkovišti, kde získají potřebné zázemí. „Konečně máme domov, kde mohou všichni trénovat. Rovněž máme příslib, že zde odehrajeme většinu mistrovských zápasů,“ potěšilo Hrabce.

„Poněvadž kapacita haly je okolo pěti set míst, zřejmě divácky nejatraktivnější duely se Střešovicemi a Vítkovicemi odehrajeme v hale Euronics, která se nám v baráži o extraligu osvědčila. Věřím, že všechna naše utkání bude sledovat zaplněné hlediště,“ dodal manažer otrokovických florbalistů Petr Hrabec.