„Z úspěchu mám velkou radost, ale ještě větší z předváděné hry, která se již blíží představě trenéra,“ pousmála se 35letá hráčka, kterou ideálně doplňovala o deset let mladší spoluhráčka. „Sice jsme spolu hrály vůbec poprvé, ale ve finále to byla skvělá volba,“ směje se.

Moc odpočinku si Voráčová neužila, neboť se hned na přelomu týdne přesunula do Ruska. V Petrohradě na turnaji WTA dotovaném 823 tisíci americkými dolary se pokoušela o další úspěch pro změnu s mladou 21letou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou. Bohužel po boji padly již v prvním kole s dvojicí Mitu – Olaru (6:7, 2:6). „Cílem pro tuto sezonu jednoznačně zůstává, abych byla zdravá a abych se co nejlépe připravila na každý turnaj a tenisem se bavila,“ má jasno sympatická hráčka ze Zlínska, která aktuálně okupuje 88. místo v žebříčku WTA čtyřher. Nejlépe přitom na tom byla před dvěma roky, kdy byla 29.

„Žebříček nesleduji, od toho mám trenéra, který dělá co nejlepší tréninkový a turnajový plán, abych byla úspěšná,“ dodala Renata Voráčová, která po klání v Rusku má v plánu turnaj v Trnavě, kde by se opět měla představit i ve dvouhře.

Ilustrační foto.
Ve Zlíně srazil vlak ženu. Skončila s těžkým zraněním v nemocnici