Knedla vedl v Srbsku už po první padesátce, nakonec zvítězil o 84 setin před druhým Italem Christianem Mantegazzou. Už v semifinále vylepšil vlastní národní maximum z dubna o 71 setin sekundy.

Dvojnásobný bronzový medailista z loňského mistrovství světa juniorů se postaral o dvaadvacáté české či československé zlato ve více než padesátileté historii evropských juniorských šampionátů. Před ním se z vítězství naposledy radoval Daniel Gracík, jenž loni ovládl 100 metrů motýlek.

Svěřenec trenéra Zdeňka Kasálka zazářil na ME už ve středu, kdy v Bělehradě suverénním způsobem vyhrál finále na 50 metrů znak a stal se novým evropským šampionem.

Bývalý kapitán Beranů Pavel Kubiš: „Podle lidí, kteří o mně rozhodli, jsem mohl nastoupit. Bylo mi to tak naznačeno. Ve skutečnosti to nešlo, měl jsem trhlinu v tříslu, kterou mi doktoři později našli."
Kubiše zklamal argument vyhazovu. Vypráví o konci u Beranů i příchodu na Vsetín

Knedla ve finále znakařů na nejkratší trati potvrdil roli favorita. Postupně ovládl rozplavby, semifinále i finálový závod.

Brzy se ujal vedení a dohmátl o 22 setin dříve než stříbrný Ukrajinec Oleksandr Želťakov. Časem 24,88 sekundy se na třináct setin přiblížil ke svému národnímu seniorskému rekordu.