Moravané si na Středočechy věří. V létě je dvakrát porazili, teď chtějí uspět i v mistrovském utkání. Jednoduché to ale mít rozhodně nebudou. „Příprava je něco jiného než soutěžní zápas, proto na předcházející duely nemůžeme brát žádný ohled. V létě každý tým zkouší hráče, různé postavení, sestavy,“ upozorňuje Obdržálek.

Podle něj bude i dnešní střetnutí rozhodovat servis. „V dnešním volejbale je základem úspěchu,“ připomíná zlínský trenér.

Fatra nastoupí do utkání v kompletním složení. Čechmánek a spol. v týdnu poctivě trénovali a zapomínali na úvodní porážku proti posílenému Karlovarsku.

Ve třech setech v prvním kole padla i Odolena Voda, která v televizním duelu nestačila na úřadujícího mistra a účastníka letošní Ligy mistrů, družstvo Českých Budějovic. Hráčům Aera k lepšímu výsledku nepomohl ani smečař Jiří Kraffer. Letní posila v týmu hostuje právě v Českých Budějovic a proti kamarádům si připsal deset bodů.

„Doufali jsme v lepší výsledek než 0:3, ale myslím si, že jsme si zasloužili alespoň set, možná dva. Hosté byli lepší, přehráli nás, nicméně jsem pyšný na kluky, že do toho dali všechno. Bojovali jsme, ani v takovéto poslepované sestavě to z naší strany nebyl špatný výkon,“ uvedl nový kapitán Odolena Vody Martin Hladík.

Extraligoví hokejisté PSG Berani Zlín v pátek v 9. kole na svém zimáku vyzvali úřadujícího mistra z Třince. Na snímku Honejsek.
Opět na dně. Berani nestačili na Třinec