Zlínští volejbalisté mají na svém kontě jediné vítězství ze sedmi zápasů

„Se vší úctou k soupeři bychom měli celky jako Brno porážet,“ věděl Macek. Jenže jeho svěřenci opět demonstrovali, proč se jim v úvodu sezony nedaří vítězit. Po ztracené první sadě sice získali následující dvě, avšak na zlepšení soupeře nedokázali zareagovat.

„Není nikdo, kdo by to vzal na sebe,“ poznamenal zlínský trenér. Souží se Paták s Karabcem, kteří měli být hlavní útočnou silou mužstva. „Postavili jsme na nich úspěšnou přípravu, oba jsou ale v útlumu. Zatím se nesešli s nahrávačem Feňem,“ uvedl Macek, který v dalších zápasech slibuje razantní změny základní šestce.

„Už na ní nebudeme tvrdošíjně lpět. Sestava, která dostala v úvodu sezony šanci, ji nevyužila. Snad jedině mladý Krba začal trochu prodávat svůj talent. Do hry určitě více zapojíme Koláře,“ pravil kouč Fatry.

Ačkoliv je jeho výběr po sedmi odehraných utkáních v extralize poslední, na sestup nemyslí. „Kdybychom se měli tímto traumatizovat už teď, k ničemu dobrému by to asi nebylo. Před námi je ještě hromada zápasů,“ poukázal Roman Macek. Ten další čeká na zlínské volejbalisty už v sobotu, kdy hostí předloňského mistra z Ostravy.

„Sestava, která dostala v úvodu sezony šanci, ji nevyužila.“ Roman Macek, kouč volejbalistů Zlína