FATRA ZLÍN – BRNO 0:3 (-26, – 17, –23)

Moravské derby mělo jasného favorita. Zatímco Fatra před ním vyhrála deset zápasů, Brno se zmohlo jen na tři vítězství. Na palubovce však byl vidět tabulkový rozdíl jen v úvodní části prvního setu. Domácí v něm ale promarnili vedení 18:15 a dva setboly a od koncovky úvodní sady už vládl na palubovce hostující tým, který převyšoval chybující Zlín ve všech činnostech.

„Byl to strašidelný výkon. Hráči měli asi v hlavách, že hrají s posledním týmem, a že se nemůže nic stát. Je mi líto našich věrných diváků,“ neskrýval rozčarování zlínský kouč Roman Macek. „Nevím proč, ale do jednoho jsme hráli hrozně,“ ulevil si zklamaný blokař Fatry Petr Sedláček.

Naopak hostující univerzál Peter Diviš stejně jako jeho kolegové rozdával úsměvy na všechny strany. Od jeho příchodu vyhrálo Brna druhý zápas ze tří. „Ještě děláme dětinské chyby, ale jdeme nahoru,“ těší bývalého slovenského reprezentanta.

Rozhodčí: Blažek, Grabovský. Čas: 80 minut. Diváci: 300.

Zlín: Přikryl, Čechmánek, Krba, Tomáš, Sedláček, Feňo, libero Obdržálek – Mračko, Jakubíček, Skyba. Brno: Jambor, Jankovič, Leikep, Diviš, Kuliha, Mlčuch, libero Hovorka – Šášek, Kubalec, Hroch.