LIBEREC – FATRA ZLÍN 3:1 (21, 24, –19, 23)

Fatra tahala za kratší konec od samotného úvodu, kdy si nechala Duklu na pár bodů odskočit. „Vyrobili jsme několik chyb na přihrávce, čehož soupeř, jenž dle mého názoru jen shodou okolností nevyhrál celou základní část, dokázal využít,“ řekl k zahřívací sadě zlínský trenér Roman Macek.

Druhý set již nabídl mnohem vyrovnanější partii a hosté ji ztratili teprve v nervy drásající koncovce poměrem 24:26. „Pořád jsme dotahovali. Byla to škoda. Kdybychom srovnali stav na 1:1 na sety, dostali bychom Liberec pod tlak a utkání bychom zdramatizovali,“ uvedl Macek.

Přesto Zlínští neprodali svou kůži lacino a s přehledem ovládli třetí dějství. Diváky v liberecké hale drželi v napětí i ve čtvrtém setu, který stejně jako ten druhý dospěl do dramatického rozuzlení. Hostům se podařilo snížit až na rozdíl jediného bodu, jenže finále patřilo vítězům.

„Domácí dvakrát výtečně zaservírovali, my jsme pokazili útok a bylo hotovo. Škoda. Neměli jsme daleko k tomu, abychom zápas dovedli do pátého setu,“ mrzelo kouče Fatry, kterému na severu Čech chyběl především nemocný nahrávač Čajan.

„Jeho místo jsme nedokázali zacelit. Druhou věcí, která nám tolik nešla, byl tvrdý servis. Kluci se do toho nemohli dostat. Ve druhém zápase už by to ale mělo být lepší. Prostředí známe a určitě se v něm budeme lépe orientovat,“ předpokládá Macek.

Cíl, s nímž zlínská družina do Liberce přijela, tak zůstává pořád stejný. „Rádi bychom urvali jedno vítězství. Nejsme bez šancí,“ věří trenér Fatry.

Další výsledky čtvrtfinále – 1. zápasy: Ostrava – Benátky n.J. 3:2 (-22, 21, 17, –28, 13), Č.Budějovice – Brno 3:0 (15, 18, 12), Příbram – ČZU Praha 3:0 (22, 16, 21).