„Na některých hráčích jsem viděl, že se tentokrát po palubovce jen kloužou," líčil rozladěně trenér Fatry Roman Macek.

BENÁTKY N. J. – ZLÍN 3:1 (-19, 17, 21, 12)

Stav série: 1:3

Pro hráče z Baťova města přitom začalo utkání ideálně. Pohodlně ovládli první sadu poměrem 25:19. Středočechy přehrávali a drželi všechny trumfy ve svých rukou.

„Vše probíhalo podle představ až do půlky druhého setu. Tam jsme přestali útočit a už jsme se do toho poté nedostali. Odstoupili jsme od agresivity. Některým hráčům do hlavy naskočilo to, že už vše půjde samo," zlobil se 52letý kouč.

Nešlo. Od stavu 9:10 ve druhé hře z pohledu domácích se Zlínští diametrálně proměnili ve srovnání s předchozími duely a Benátky v dalším průběhu utkání neměly problém dokráčet k vítězství. Poslední set dokonce získaly rozdílem třídy 25:12.

„Hrály dobře, ale my jsme je do toho dostali. Jejich hra se nezměnila, jen vyměnily libero. My jsme neplnili taktické věci. Servis, obrana na síti, útok, vše bylo špatné," poznamenal Macek.

Ten připustil, že by pro pátý celek po základní části byl výsledný stav série 0:4 krutý, nicméně pochopitelně lituje, že se tak nestalo.

„Mohlo to být pro nás pohodlné. Neměl by se stát takový výpadek po prvním setu. Benátky poprvé v historii vyhrály duel play-off, avšak my jsme jim bod naservírovali. Mohli jsme soupeři uštědřit dvacátou prohru v play-off," štvalo Macka.

Každopádně i jedna výhra ze soupeřovi palubovky Fatru přibližuje mezi nejlepší čtyři mužstva extraligy. Ale…

„Jsem ostražitý po tomto našem výkonu," přiznal trenér a manažer klubu. Co je tedy potřeba, aby se série již dále neprodlužovala? „Soupeři se teď už nepřekvapí. Volejbal je o plnění taktiky, herních činností. Musíme se vrátit k preciznosti, agresivitě a nasazení," nabádá Macek.

Čtvrteční zápas ve Zlíně už se bude hrát zase ve Sportovní hale Euronics, což by Fatře mohlo pomoct k tomu, aby opět ukázala svou silnou tvář.

„Věřím tomu. Všichni musíme šlápnout. Věřím, že se nám podaří sérii ukončit," uvedl optimisticky Roman Macek.⋌ (jš)

Nejvíce bodující hráči: Nesvačil M. 19, Nesvačil F. 15, Moník 11 – Navláčil 20, Přikryl 9, Kolář 7. Rozhodčí: Němeček, Buchar. Čas: 99 minut. Diváci: 185. Zlín: Uchytil, Přikryl, Vašíček, Bartoš, Kolář, Navláčil, libero: Obdržálek. Střídali: Motyčka, Adamec, Dmitrijev. Trenér: R. Macek.

DALŠÍ VÝSLEDKY – čtvrtfinále: Odolena Voda – Liberec 2:3 (série 0:4), Příbram – České Budějovice 3:2 (série 1:3), ČZU Praha – Karlovarsko 2:3 (série 1:3).