VK OSTRAVA – VSC FATRA ZLÍN 3:0 (22,18,22)

Konečný stav série: 4:2

Koncovka úvodního dějství byla dramatická a Fatra se i přes pomalejší rozjezd dotáhla na 22.22, závěr ale patřil domácím. Ve druhém setu začal řádit na podání ostravský Peter Michalovič, proti čemuž hosté nenašli protizbraň. Fatra se vrátila do utkání až ve třetí sadě. V ní získala sedmibodový náskok, ten však trestuhodně prohospodařila.

„Šlo nám podání, pak se ztrátovalo, ale my jsme byli ti, kdo udělali chyby v útoku. Nefungovala nám spolupráce nahrávače se smečaři a domácí nás trestali," konstatoval zlínský trenér Roman Macek.

Samotnou kapitolou byl pak výkon hostujícího Pavla Koláře, který v koncovce třetího dějství úplně vyhořel.

„Věřil jsem mladému Pavlu Bartošovi, že přihrávkou zvedne svého bráchu, ale to se nepovedlo, a tak se vše hrálo na Koláče a dopadlo to, jak to dopadlo," posmutněl zlínský trenér nad nevydařeným závěrem. Obrat se tedy nekonal.

„Série mohla být ještě vyrovnanější, ale my jsme ve třetím setu nevydrželi s kvalitou na podání až do konce a přišly naše chyby v útoku. Ostrava si pohlídala domácí prostředí," poznamenal Macek.

A opravdu. Severomoravané ve třech domácích duelech ztratili jediný set.

„V celé sérii jsme udělali v klíčových situacích více chyb než náš soupeř. Ostrava byla nejen v šestém utkání lepší také v obraně na síti," porovnal oba týmy zlínský kapitán Michal Čechmánek.

„Série slibovala vyrovnanou podívanou a to se také ukázalo. Se štěstím jsme udrželi domácí neporazitelnost. V šestém duelu se potvrdilo, že nejsme jenom tým Petera Michaloviče, pomohli nám oba smečaři. Postup je odměnou klukům za celosezonní dřinu," těšil se ostravský trenér Zdeněk Šmejkal, podle nějž jeho týmu pomohla i předchozí porážka ve Zlíně.

„Po facce šli kluci nahoru, zmizely bezstarostné úsměvy a všichni byli hned na druhý den po zápase na tréninku koncentrovaní na další zápas. Změna chování se dostavila a to přineslo ovoce," vypíchl další klíčový bod celé série ostravský kouč.

Nejvíce bodů: Michalovič 22, Mauler 15, Fořt 9 – Kostoláni 12, Čechmánek 10, Kolář 9. Rozhodčí: Krtička , Renčín. Diváci: 700.

Ostrava: Haník, Mauler, David, Michalovič, Fořt, Široký; libero Václavík. Střídali: Dvořák, Wolff, Záhorský.

Zlín: Janouch, Kostoláni, Čechmánek, Kolář, Čajan, Přikryl; libero Obdržálek. Střídali: Bartoš A., Bartoš P., Uchytil.