„Jsme zklamaní. Brno však bylo lepší, přehrálo nás, neměli jsme co nabídnout. Naopak nám nešel servis, hodně jsme chybovali “ mrzelo hlavního kouče Zlína Přemysla Obdržálka.

Jeho svěřenci přitom úvodní sadu zvládli obstojně. Proti rivalovi více než polovinu setu drželi těsný náskok, v závěru vedli 22:20, poté však prohráli pět bodů v řadě.

„Prvního setu byla škoda. Našemu nahrávači Ráďovi (Šulcovi – pozn. red.) vypadla čočka. Museli jsme si vzít time-out a počkat, než si ji nasadí. Hodně to ovlivnilo celý průběh. Nechceme se však na to vymlouvat,“ popírá lodivod lavičky.

Jelikož Fatře nevyšly ani následující dva sety, případná výhra v posledním kole v Příbrami už na její šanci na předkolo play-off už nic nezmění. „Budeme tam hrát o to, abychom neskončili poslední,“ nehodlá Obdržálek podcenit závěrečný duel Zlína v probíhající sezoně.

Po sobotním zápase ho těšila alespoň potěšil lednový příchod mládežnického reprezentanta Lukáše Čekety. „Určitě je pro nás velkým příslibem. Jsem rád, že je tady. Ale ještě na sobě musí zapracovat,“ míří slova k 19letému smečaři, který především vyniká výborným servisem a hrou na síti.

VSC Fatra Zlín – Volejbal Brno 0:3 (22, 24, 21)

Sestava Fatry: Kozák, Šulc, Čech, Motyčka, Lamri, Čeketa, Navláčil, Adamec

DALŠÍ VÝSLEDKY:

České Budějovice - Ostrava 3:0 (-14, -15, -17).

Kladno - Ústí nad Labem 3:1 (22, -19, -17, -20).

Liberec - Příbram 3:1 (24, -20, -23, -18).