„Nic nebalíme,“ ubezpečuje zlínský nahrávač Michal Sládeček.

Je vůbec reálné porazit Liberec třikrát v řadě, když v dosavadním průběhu sezony se vám to ještě nepovedlo ani jednou?

Možné to je a my se o to pokusíme. Bude to však nesmírně těžké. Musíme do toho dát vše, dostat je pod tlak a já věřím, že stoprocentním výkonem na hraně možností dokážeme narušit jejich sebevědomí.

Zvyšuje vaši motivaci také skutečnost, že nedělní zápas vysílá přímým přenosem televize?

Jasně. Nehrajeme před televizními kamerami každý den. Navíc budeme v domácím prostředí, kde naše síla ještě vzroste. Věřím, že nás přijdou podpořit v hojném počtu také diváci a společně dokážeme vrátit sérii zpátky do Liberce.

Co bude potřeba udělat lépe než na severu Čech, kde jste v každém zápase uhráli jen jeden set?

Osobně vidím dva hlavní faktory. Tím prvním je návrat Miroslava Čajana do naší sestavy. S jeho přítomností ještě vzroste naše kvalita na nahrávce a tím pádem i sebevědomí celého mužstva. Druhým faktorem je pak podání. V Liberci se nám na servisu nedařilo. Teď na ně musíme vlítnout a snad to půjde.

Hlavně první zápas v hale Dukly byl velmi vyrovnaný. Cítili jste šanci na vítězství?

Zápas jsme měli rozehraný na výhru 3:1, místo toho jsme 1:3 prohráli. První set jsme prospali, asi jsme ještě byli v autech. Ve druhém už jsme si vypracovali setbol, bohužel jsme jej neproměnili, zatímco domácí ano. Ve třetím setu nám to konečně vyšlo, ale ve čtvrté sadě nám znovu nevyšla koncovka. Liberec měl na palubovce o něco zkušenější hráče a ti v klíčových okamžicích prokázali svou kvalitu.

Co druhý zápas?

Začátek vypadal dobře, dařilo se nám na servisu a získali jsme první set. Jenže hned na začátku druhé sady nám Liberec odskočil, my jsme pak prostřídali, na palubovku se dostali ještě mladší kluci než ti, kteří hrají normálně, čehož rozjetý soupeř plně využil.

Liberec nevypadá, že by směrem k odvetám cokoliv podcenil, a přijede do Zlína už v sobotu. Je to pro vás varování?

Líbí se mi takový přístup. Je vidět, že nic nechtějí podcenit. Vědí, čeho jsme schopni. A my to chceme potvrdit. V závěru dlouhodobé části se nám vyprázdnila marodka, chytli jsme slušnou formu a byla by škoda končit, když jsme se konečně rozehráli.