Osmý celek minulé sezony tak chce reagovat na odchod Jiřího Vašíčka do druhé francouzské ligy. Už dříve tým posílil blokař Michal Čechmánek a úplně novou tváří je talentovaný dvacetiletý smečař Dominik Čech z Opavy.

Zlínskou kabinu naopak opustil vedle Vašíčka ještě blokař Josef Mlčuch. Tři měsíce se tým v sezoně bude muset obejít také bez smečaře Matěje Uchytila, který vyrazí na výměnný studijní pobyt do Německa.

Na nový ročník se zlínští volejbalisté ladí dvoufázovými tréninky a turnaji na antuce.

„Začali jsme zlehka, tvrdší příprava přijde od příštího týdne. Nálada je zatím výborná, vše probíhá bez zranění. Za sebou máme turnaj v Lulči, který jsme vyhráli, teď jedeme do Chlumce a následovat budou ještě Bučovice a Kojetín. Pak na přelomu měsíce zahájíme finální přípravu v hale," přiblížil zkušený 39letý volejbalista.

Do extraligy vstoupí Fatra 15. října utkáním na Kladně. Podle změn v ostatních klubech se dá tušit, že soutěž bude znovu velmi náročná.

„Všechny týmy posilují, takže bude těžké se dostat tam, kam bychom chtěli. Základem bude probojovat se do play-off a pak uvidíme," šetřil velkými prohlášeními Přemysl Obdržálek.